Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mégéri-e már 10.év végén...

Mégéri-e már 10.év végén elkezdeni kidolgozni az érettségi tételeket?

Figyelt kérdés

Szóval azt mondták, hogy nagyon sok és igazából rettentően tartok az érettségítől, ezért arra gondoltam, hogy elkezdem most kidolgozni őket és így lesz időm mindenre. Szerintetek jó ötlet vagy várjak vele 11. végéig?

Ha elkéne kezdenem, hol tegyem? Nagyon sok és nem vagyok biztos magamban.



2020. jún. 16. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Akár 9. osztályban is lehet, mert például a görögökről már nem fogtok tanulni érettségiig. Van, amit persze nem lehet ennyire korán, például a matekot.
2020. jún. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha már biztosra tudod, hogy pl mik lesznek az irodalom, nyelvtan vagy töri szóbeli tételek, akkor azokat célszerű minél hamarabb kidolgozni, egyszerre nagyon sok lesz, így érettségi előtt már "csak" meg kell majd őket tanulni.
2020. jún. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges, annyira nem kell parázni az érettségitől, ráérsz 11. végéig. Ha még nincs nyelvvizsgád, akkor inkább azzal foglalkozzál és érdemes már akkor az előrehozott érettségit is megcsinálni nyelvből. Így később már csak 4 tárgyra kell koncentrálni.
2020. jún. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Nekünk a 12. év annyira laza volt, hogy akkor simán ráértünk már ezzel foglalkozni szeptembertől kezdve. Én még várnék vele, az utolsó évben bőven lesz még erre időd.
2020. jún. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges.

Magát a pontos tételsort sem tudjátok még ilyenkor. Nem is tudod miket kéne kidolgozni.

(Plusz a tételek igazán csak a szóbelire kellenek.)

Koncentrálj inkább arra pl , hogy legyen nyelvvizsgád akár több is.

Hidd el tényleg van még rá bőven időd.

(Tavaly érettségiztem, a törire írásbeli előtt 4 nappal kezdtem el készülni, a szóbeli tetelekre pedig három napot hagytam össz-vissz,mivel inkább az emeltekre koncentráltam és 87% lett a torim. Magyarból pedig az írásbelire való készülésem kimerült annyiban, hogy átolvastam a novella elemzés szempontjait. A szóbeli tételeket pedig a torivel egy időben tanultam és szinten 87% lett. Tényleg felesleges ennyire ráparázni, ha közben rendesen tanulsz, nagyjából figyelsz órákon lazán 80 felett lesznek az érettségijeid.)

2020. jún. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez teljesen suli és egyén függő. Nálunk nem volt laza az utolsó év és örültem, hogy rengeteg tételem már előre ki volt dolgozva. Ráadásul nem biztos, hogy mindenkinek elég pár nap ahhoz, hogy rendesen megtanuljon minden tételt.
2020. jún. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!