Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén érettségizők, elkezdtétek...

Sm's girl kérdése:

Idén érettségizők, elkezdtétek már kidolgozni a tételeket?

Figyelt kérdés
Akik pedig már érettségiztek tudnátok adni néhány tanácsot a felkészülséhez? Az érettségi tárgyakból4-5-ös vagyok, kell azért tanulnom hozzá de nem olyan sokat. Én speciel irodalomból,nyelvtanból,töriből már elkezdtem kidolgozni a tételeket,tulajdonképpen esszéként írom meg őket, én így tudok legjobban tanulni. Más is csinálja így? Nem kezdtem el túl későn a készülést?

2018. jan. 22. 21:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én konkrétan az írásbelik után dolgoztam csak ki a tételeket, 1-1,5 hónap volt rá szóval simán belefért az időbe. Kidolgoztam őket esszének majd mindegyik essze végéhez csináltam egy kulcsszavas jegyzetet, hogy mik a főbb dátumok, személyek, helyszínek, események.

Írásbelihez meg csak a régebbi feladatsorokat csináltam meg, töriből emelteztem ott a közép és emelt részt is megcsináltam. Matekból a tanár adott gyakorló feladatsorokat azokat itthon megcsináltam és leellenőrizte aki leadta. Ha nektek ilyet nem adnak akkor tuti találsz valamilyen könyvet amiben hasonló gyakorló feladatok vannak. Nagyon mást nem tudok a felkészüléshez, ennek ennyi bőven elég volt hogy jól sikerüljön az érettségim.

2018. jan. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem, bőven elég ilyenkor. Én csak töriből tudom mind a 20-at, ennek kb megvan a fele. Irodalomból és nyelvtanból viszont csak 7 van kidolgozva összesen, mivel még nem adta ki az összeset a tanárnő. Nekem is csak úgy megy a tanulás, hogy összefüggő szövegként írom meg, fejezetekre lebontva, és kiemelem a lényeget.
2018. jan. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nálunk a tételek 60-65%-át írásbeli után dolgozták ki páran az osztályból és tették közé, a végleges változat olyan május 22 körül lett feltöltve. (Vettem is pezsgőt mindegyiknek).

Történelemből megvettem Boronkai Szabolcs érettségi témakörök vázlata történelemből (középszinten) könyvét és írásbeli meg szóbeli előtt is kétszer átfutottam.

Egyedül az emelt szóbelikre készültem rendesen, de azokra is májusban kezdtem el.


Tanácsom hogy csak a kisérettségikre meg az emelt írásbelikre készülj egyenlőre.

2018. jan. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is csak az írásbeli után álltam neki vele foglalkozni.
2018. jan. 23. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Írásbeli után ráér. Az már egy konkrét témakör, 40-80 oldal összesen és van rá 3hét... Az írásbelire meg kb minden kell, főleg töriből, úgyhogy nem fogok ilyennel vacakolni addig, amíg ahhoz nincs elég tudásom
2018. jan. 23. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én csak a 2-3 legneccesebb tételből írtam vázlatot. A közepekre szinte egyáltalán nem készültem külön.
2018. jan. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Magyarból megvolt a fele kb. májusig, de a többit csak írásbeli után dolgoztam ki.:) nem későn kezded, inkább korán, nyugi.:D bőven van időd, persze ha emeltezel/sok tételed van/nagyon jó eredményt akarsz/valamelyik tárgy nem megy, akkor jól teszed ha már ilyenkor elkezded kidolgozni és tanulgatni.
2018. jan. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi nekünk tartr az nagyar tanárunk felkészítős órát ahol egyutt dokgozzuk ki a tételeket irodalomból már 12-3 készvan a 20ból. Nyelvtjanból is kb ennyi, de azt orán csináljuk mivel végeztünk a 12-es anyaggal. 5-6 tételenként meg témazárót írunk belőlük.

Töriből meg ismétlő tzket 2-3 hetente a témakörökből és a tételeket meg esszéként kell leírni.

Szerintem így jó mert addigra csomószor átismétejük őket.

2018. jan. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!