Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szeretnék japánt tanítani,...

Szeretnék japánt tanítani, hol tudnám hirdetni magam?

Figyelt kérdés
Japánban dolgoztam egy évet és szeretnék tanítani. Hogy tudnék diákokat toborozni?

2020. jún. 17. 16:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én Facebookon próbálnám meg, elég hatékony tud lenni.
2020. jún. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Facebook csoporton belül vannak lakóhelyedhez kapcsolható csoportok és ott legegyszerűbb.
2020. jún. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
57%
Beszélni egy nyelvet nem ugyanaz, mint tudni, hogyan kell megtanítani másoknak. Korrepetálóként hirdesd magad, mert nulláról tanítani garantálom, hogy nem fogsz tudni.
2020. jún. 17. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Utolsó: korrepetaltam már. Szerinted úgy akarok ilyenbe belevágni, hogy nem kaptam pozitív visszajelzést arról, ahogy tanítok és magyarázom a dolgokat?

2020. jún. 18. 11:23
 5/8 anonim ***** válasza:
34%
Nem a magyarázatról van szó. A nyelvek tanítása kapcsán nagyon sok apróságra kell figyelni, például hogy hogy építed fel a nyelvtant meg hasonló. Egyetértek a fentivel: szerintem pedagógiai és szakmódszertani képzés szükséges nyelvtanításhoz.
2020. jún. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 dornstadter ***** válasza:
100%

Én csak részben tudok egyetérteni a 3sal és az 5sel.

Én is "nulláról" kezdtem tanítani annó (én is a japán nyelvet). Amikor már úgy éreztem, hogy van kellően magas tudásom ahhoz, hogy kezdőket tanítsak. Természetesen az elején követhet el hibákat az ember, amit később máshogy csinálna. De szerintem nem kell hozzá pedagógiai meg szakmódszertani képzés, azért ez másabb mint egy osztálynyi gyereket tanítani.

Akinek van érzéke és türelme a tanításhoz annak menni fog, akinek nincsen azon pedig nem segít semmilyen szakképzés sem. Ahogy régen nagyon jól működött az inas-mester rendszer nagyon sok területen, anélkül, hogy bármelyiküknek is pedagógus végzettsége lett volna.

Én is az elején azt a szisztémát követtem a tanítás folyamán ahogy engem tanított az aki nekem tanította a japánt. Majd később mikor már tapasztaltabb lettem, elkezdtem saját ötleteket belevinni.


Ami a kérdést illeti, a Facebook szerintem is jó ötlet.

Szerintem érdemes az itteni kérdéseket is lesni, bár már nincs olyan nagy érdeklődés a japán iránt mint kb. 10 éve (most talán a koreai a menő), de néha vannak olyan kérdések, hogy "hol kezdjek japánul tanulni?" stb. Azokra érdemes ráírni privátban.

Aztán érdemes lehet egyetemeken, középsulikban stb. (amilyen korosztályokban gondolkodsz) kirakni hirdetést, általában ingyen van rá lehetőség. Ha budapesti vagy akkor a Japán Alapítványnál is van, legalábbis régen volt, lehetőség hirdetést kirakni.

Magántanáros oldalak is vannak ahol lehet hirdetni magad, bár azok általában fizetősek.

Amit viszont nem igazán tudok ajánlani, legalábbis én mindig megjártam vele, azok a nyelviskolák. Sokan nagyon lehúzósak, alacsony az óradíj, nem fizetik ki rendesen az embert stb.

Ezek amik hirtelenjében eszembe jutottak.

2020. jún. 19. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

6/6 dornstadter


Ne kamuzz tesó', biztos nagyon jók azok a nyelviskolák!

2020. jún. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Vagy akár itt is: én például pont gondolkodtam rajta, hogy elkezdek japánul tanulni, de semmiképp se nyelviskolában.
2020. jún. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!