Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet valaki Magyarországon...

Lehet valaki Magyarországon magántanuló úgy hogy külföldön tartózkodik?

Figyelt kérdés

2020. jún. 18. 13:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet, csak a vizsgákra kell hazajönni
2020. jún. 18. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi amikor külföldre költöztünk, öcsém magántanuló volt Mo-n, de csak úgy engedélyezték, hogy volt róla papírja, hogy külföldön jár iskolába (mivelhogy, akkoriban még iskolaköteleskorú volt a magyar törvények szerint), de úgy tudom nem iskolaköteleskorúnak nem is kell igazolnia.
2020. jún. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, persze. Elég, ha vizsgára hazajössz.
2020. jún. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én internetes oldalt írtam ki neked hátha segít:

Tartósan külföldön tartózkodó tanuló jogviszonya

www.petroczigabor.hu › cikkek › tanugyigazgatas › K...

2016. dec. 12. - Hogyan kell kezelnünk a tartósan külföldön tartózkodó tanuló tanulói ... kivéve, ha tanulmányait magántanulóként Magyarországon folytatja.

Hiányzó: Lehetek ‎| Tartalmaznia kell a következőket: Lehetek


Egyéni tanulói munkarend - Oktatási Hivatal

www.oktatas.hu › egyeni_tanuloi_munkarend

2019. szept. 1. - Az igazgató adhat felmentést a készségtárgyak tanulása alól, ha a tanuló ... A külföldön tartózkodó magyar állampolgár magántanulók helyzete ...

Hiányzó: Lehetek ‎| Tartalmaznia kell a következőket: Lehetek

Mások ezeket keresték még

Egyéni munkarend

Magántanuló kérelem

Magántanuló gyakori kérdések

Magántanuló vizsgáztatása

Oktatási hivatal kérelem

Magántanulói státusz megszűnése


Tájékoztató tanulmányaikat külföldön folytató tanulók szülei ...

scheiber.hu › tajekoztato-tanulmanyaikat-kulfoldon-fol...

Az ideiglenesen vagy véglegesen külföldre költöző családok gyermekei ... ha viszont előre tudják, hogy tartósan külföldön tartózkodnak majd, érdemes a ... kérelmezi gyermeke magántanulói státuszba vételét a mellékelt dokumentum ...

Hiányzó: Lehetek ‎| Tartalmaznia kell a következőket: Lehetek


Tárgy: Tankötelezettség teljesítése külföldön – magántanulói ...

www.tamasi.sulinet.hu › download=161:tankotelezettse...

PDF

Ha Ön külföldi közoktatási intézményben kívánja a gyermeke ... a magántanuló felkészítéséről a szülő gondoskodik, ill. a tanuló egyénileg készül fel; ... jelenteni a lakóhely, ennek hiányában tartózkodási hely szerint illetékes járási hivatalnak, ...

Hiányzó: Lehetek ‎| Tartalmaznia kell a következőket: Lehetek

2020. jún. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elvileg igen. A vizsgákra haza kell jönni, de ez gondolom egyértelmű.
2020. jún. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szia! Persze hogy lehet. Én is magántanuló voltam Magyarországon mert kiköltöztünk Németbe. De készülj fel rá hogy nagyon kemény. Szóval ha kimész külföldre akkor eleve már az rohadt nehéz lesz hogy felvedd a lépést a többi gyerekkel, hogy érts is valamit az órán, megtanúlni a nyelvet, míg a többieknek 2 óra tanulás bőven elég, addig neked legalább 5 órát kell tanulnod egy dogára. És ha ez még mind nem lenne elég, ott van még a magyar suli, mert oda is kell tanulnod ha nem akarsz megbukni a vizsgákon, és nem éppen kevés tananyagról van ám szó. Szóval nem épp egy leány álom, hidd el.Én 5. félévkor lettem magántanuló és így csináltam végig az általánost, de lehet hogy majd még a gimit is így fogom megcsinálni, csak ott levelezőre megyek majd talán. Szóval, lehet választani hogy félévkor vagy évvégén szeretnél majd vizsgázni. Én mindenféleképpen azt ajánlom hogy félévkor is vizsgázz mert akkor évvvégére nem kell egy egész könyvet megtanulnod. Olyan mintha kb egyetemen tanulnál. Ha azt kérik akkor be is kell járnod a magyar suliba és ott dogákat írni és akkor azok beleszámítanak az évvégi jegyeidbe és akkor nem fognak annyi anyagot kérni tőled. Legalábbis nekem így volt. Havonta bekellett járnom a suliba és azért ez a németek jóindulatán is múlott. Ha nem engedtek el volna akkor most lehet nem lenne meg otthona 8 általánosom. Egyébként azért csinálom ezt az egészet hogy ha esetleg valami gáz lenne itt kint akkor otthon megvan az általános sulim és haza tudok menni.Persze csinálhatod azt is hogy csak németbe tanulsz és a magyar életedet teljesen feladod, de akkor ha valami tényleg van akkor nemtudsz majd haza menni tovább tanulni. Aszem kb. mindent leírtam. Ja, én úgy tanultam mindkét suliba hogy hétköznap német suliba és hétvégén meg a magyar suliba. Az eleje nagyon nehéz lesz, nem értesz majd semmit ezért neked dupla annyit kell majd tanulnod mint a többieknek. De ha ezen mind túl vagy akkor büszkén tudod majd elmondani hogy te 2 iskolát vittél egyszerre. Hidd el nagyon kevesen tudják ezt utánad csinálni. Ha kérdésed van még a témával kapcsolatban akkor nyuggodtan kérdezz, én válaszolni fogok.
2020. aug. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!