Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire elég egy Open University...

Mire elég egy Open University diploma?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy akkreditált...

De gyakorlatban mire elég, ami a karriert vagy továbbtanulást illeti?


Felvesznek vele munkahelyre, vagy mesterszakra?



2020. jún. 18. 23:40
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Igen, tudsz vele találni munkát, ez csak tőled függ. Ahogyan tapasztaltam, Angliában nem igazán tesznek különbséget egy brick uni és egy távoktatásos között. Nekem egy kicsit zavarja a szemem, hogy fele annyi tárgyuk van mint egy átlagos angol egyetemen, de mivel 30 kredit egy module, gondolom annyival több benne a követelmény is.. Mondjuk így elég szűk látókörük alakul ki a diákoknak. Informatikai képzéseket nézegettem, de elég szegényesnek tűnt a tárgyak alapján..


De igazából arra több mint tökéletes, hogy a munkahelyeken elvárt felsőoktatási végzettséget kipipáld vele, hisz ha diploma megvan, onnantól csak az számít hogy mit tudsz.


Mesterképzésre ugyanúgy tudsz vele jelentkezni mint bármely alapképzéssel is. Ha megnézed a mesterképzések követelményeit, csak azt írják, hogy BA/BSc honours degree, például 2:1-es minősítéssel. Onnantól kezdve ha neked az megvan, kizártnak tartom, hogy iskola név alapján döntenének pofára..

(Kivéve mondjuk a top 20-as egzetemeket).


Egyébként az ott végzettekben az a legfőképp díjazandó, hogy szinte teljesen egyedül, self-tought-ként lediplomáztak, motiválták magukat. Most a koronavírus miatt mindenki megtapasztalta, hogy milyen nehéz is kiugrani az ágyból és mindazt megtanulni amit elvárnak tőlünk.. Nos, az ottani hallgatók évekig ezt csinálják. Míg én évközben is a beadandóm címének leírása után már csúszok vissza az ágyba kiérdemelten :D

Egyébként rangsorokon sem mutat olyan rosszul az Open Uni, ha jól emlékszem Angliában top 60 között van.

Milyen szakon gondolkozol egyébként?

2020. jún. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat!

Computing & IT szakon gondolkodom, ez érdekel a legjobban a kínálatból (bár a különböző változatok közül még nem tudom, hogy melyik)... De az sajnos biztos hogy a közel jövőben még nem tudom elkezdeni...

De igazából nekem az a fontos, hogy legyen egy angol diplomám, még ha nem is feltétlenül az adott területen tudok majd elhelyezkedni vele.

Számomra több tényező miatt is az Open University, vagy más távoktásos egyetem tűnik a legjobb megoldásnak.

2020. jún. 19. 00:09
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Igen, énis néztem azt a szakot, meg a többit is. Nekem csak kicsit fura és szokatlan, hogy 4 module vagy 1 évben, amik csak azokat fedik le amik tényleg nagyon kötelezőek és alapok.. Nekem ez miatt tűnt egy kicsit soványkának.

Én jelenleg rendes egyetemen tanulok kint Angliában szintén infó szakon, most leszek végzős. Korábban gondoltam arra hogy átmegyek a szabadság miatt, de végül maradtam, amit nem bántam meg, hisz sokkal többet tanulok ezen a szakon, és sokkal "kerekebb" mint az Open Uni szakjai. Az megint kérdéses, hogy vajon hogy épülnek fel a module-ok, milyen a számonkérés stb..

De igazából ezerszer jobb mint a semmi, meg más normális távoktatásos egyetemet nem is ismerek igazán. Annyi, hogy majd kell egy angol cím neked a diákhitel miatt (levelek stb) de utána ugyanúgy mehetsz bármerre kifele az országból.

2020. jún. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, ez nekem is furcsa.

Az az igazság, hogy még nem mélyültem el annyira az akkreditált online egyetemi szakok témában...

Viszont ami még gyakran szembe jött velem keresgélés közben egyetem, az egyik az az University of London (így szimplán), a másik az Arden University... De egyikről sem tudok sokat.

Előbbi lehetséges, hogy nem is Hons diplomát ad, csak sima BSc-t, nem tudom, hogy van e ilyen a UK-ben.

Illetve az az egyetem rendelkezik kampuszokkal is...


Mindenesetre nekem eddig az Open University a legszimpibb.

2020. jún. 19. 01:06
 5/6 A kérdező kommentje:
Azt megkérdezhetem, hogy Te hova jársz?
2020. jún. 19. 01:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 4 modulom volt rendes egyetemen és sok mindent vettünk. Ezen a 4 modulon belül mindegyikben volt 20+ témakör,teszt,online teszt, beadandók,vizsga, csoportmunka, prezentáció stb. Nekem nem tűnt kevésnek. Angliában általában a legtöbb egyetemen 360 credit kell a 3 év alatt hogy honours degreet kapj. Tehát az 120 kredit egy évben. 30*4 =120. Ha több module van máshol az valószínűleg úgy van hogy mondjuk csak egy Module 15 kredit. Mesterre 2:2 minősítéstől felvesznek már (jobba 2:1 vagy 1)az olyan 50-60%. Általában hons degreet adnak mindenhol de ha nem vagy biztos benne akkor írj nekik egy e-mailt vagy sok helyen van online chat is.
2020. jún. 30. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!