Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehet tenni csak OKJ-s vizsgát...

Lehet tenni csak OKJ-s vizsgát? Műkörmös területről van szó...

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Korábban már szerettem volna műkörmösi végzettséget, de mivel nem tudtam modellt biztosítani, így nem akartam belevágni. Nem olyan régen rábukkantam egy 4 napos tanfolyamra, ami nem ad OKJ-t csak valamiféle oklevelet, viszont oda nem kell modell, mert mi magunk leszünk azok. Azt találtam ki, hogy ha ez a "papír" elegendő ahhoz, hogy utána a Crystal Nails-nél vagy bármely más nagy nevű cégnél elvégezném ezeket a technikai és díszítő tanfolyamokat, akkor kellő gyakorlás után jelentkeznék az OKJ vizsgára és így jutnék hozzá az igazi papírhoz. Ez így lehetséges? Nyilván volna egy két emberem, akiken tudnék gyakorolni, de annyit biztos nem tudok összeszedni, amennyi egy szuperintenzív tanfolyamra kellene, az elméleti részt meg megszerzem valakitől, aki pár ezer forintért odaadja a jegyzeteit. Ha van olyan, aki tud olyan OKJ-s műkörmös tanfolyamról, ahová nem kell modellt vinni, azt is szívesen veszem. :)



2020. jún. 22. 21:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Az okleveles képzés sajnos nem lesz elég semmire és igazán fel sem készít a továbbképzésekre, hiszen még a több hónapos okj képzés is csak egy alapot ad, akkor gondolhatod, hogy egy 4 napos tanfolyam mire elég. Mintha a tartalomjegyzéket olvashatnád csak el a tankönyvből...

Egy crystalos vagy perfect nailses tankönyv 6 ezer forint, kidolgozott tételt pedig ingyen is küld neked valaki, ha egy fb csoportban írsz egy posztot, hogy szükséged lenne rá, ezért ne fizess semmiképp.

Ha szeretnéd ezt csinálni tudnod kell, hogy jövő évtől 2 éves iskolarendszerű képzésben lehet elvégezni, az okj ebben a formában megszűnik.

Tanfolyami (120e) és vizsgadíjjal(40e), kezdőcsomaggal( kb 60e)együtt minimum 220-250 ezer forint, mire bizonyítványhoz jutsz. Szerződéskötéskor 1/3 tanfolyami díjat kell fizetni, rá pár hétre már gyakorlati órákra kellenek anyagok, a vizsgadíjat csak kb egy hónappal a vizsga előtt kérik.

Nem kötelező megvenni a csomagot, ha vannak anyagaid viheted azt is, de viszonyításnak is jó az összeg.

Pedisuliba jártam, nagyon szerettem, csak a vizsgákra kellett modell, az órákon egymáson gyakorolhattunk, nekem nagy könnyebbség volt, mert nem tudtam volna mindig vinni magammal valakit..

2020. júl. 29. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a választ. :) Miután kiírtam a kérdést, rá pár napra már meg is találtam a nekem való tanfolyamot, így már végeztem is, már csak a papírra várok. Sajnos utána nem sok időm volt, ezért nem tudtam válaszolni, amiért elnézésed kérem. Kevés tudást lehetett megszerezni a tanfolyam által így biztosan kelleni fognak továbbképzések, de erre számítottam. Nagyon élvezem és remélem egyszer neves körmössé fogom kinőni magam. :) Neked is nagyon sok sikert kívánok a szakmádban és köszönöm az infót a Pedisuliról. Ki tudja, talán egyszer azt is elvégzem... ;)
2021. jan. 19. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!