Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bejutás a felszámoló egységhez...

Bejutás a felszámoló egységhez? (TESZ, kommandó, feketeruhások, ahogy tetszik)

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdek a Budapesti rendészeti szakközépiskolában, egy álmom válik valóra, hogy végre rendőr lehessek. Kiskoromban választottam ezt a hivatást, és most, 18 évesen se változott, apadt a lelkesedésem.

Szeretnék bekerülni a TESZhez, vagy a nagy felszámoló csoportok egyikébe. Tisztában vagyok vele, hogy 2 év szolgálat után fogadják el a jelentkezésemet a pályázatra, de szeretnék 1-2 dologgal tisztában lenni.

Ha valaki, aki a suliba jár, esetleg olyasvalaki aki ezt a munkát már űzi (bár nem hinném, hogy sok olyan ember lenne itt) attól azt szeretném kérdezni, hogy ez a 2 éves gyakorlat ez mennyire mérvadó? Mennyire szükséges, és mennyire nagy a leragadás esélye "mezei járőrnek"?

Tiszthelyettesi iskola, és nem szeretnék életem végéig járőr maradni, sőt, szeretnék azonnal a sűrűlyébe vágni, a különleges egységekhez megpályázni a bejutást.

A fizikumom meg van, hála istennek ezzel nincs baj. Nem vagyok kigyúrt, sportos testalkatú, fürge, szálkás gyerkőc vagyok, véleményem szerint kellő komolysággal.

Tehát miként kerülhet be közélyük az ember? Milyen tesztek vannak, milyen kritériumok, a gerincproblémákat és a lúdtalpat mennyire nézik? Ha az ember elhatározza, és egészségesnek találják a vizsgálatokon, akkor lehetséges ide bekerülni szerencse nélkül is? Aki erről tud, az bővebben írhatna az ide való jelentkezésről, bejutásról :)

Köszönöm!


2010. aug. 1. 15:28
 1/2 anonim ***** válasza:

szia!


barátom(operatőr) forgatott kommandósokkal(budapestiekkel, nem tudom most hogy hívják őket volt asszem átcsoportosítás), onnan az infók.

tehát 2 év járőrözés után beadod a jelentkezésed, és elmész a tesztre. (tuti elmehetsz, mert hiány van jó kommandósokból sajna.)

ott vagy megfelelsz az állóképesség teszten, vagy nem. erről csak annyit tudok, hogy nem x fekvőt kell csinálni, meg x alatt futni valamit, hanem amilyen sokat/gyorsan bírsz hogy mindenkitől a maximumot lássák.

de az egészségügyi teszt a legkeményebb, itt véreznek el a legtöbben, mert egy kis gerincferdülés vagy nem tökéletes boka is elfogadhatatlan, ha 30 kilós felszereléssel akarsz kerítésekről ugrálni...

100 olyan jelentkezőből mint te kb 2 jut be, és akkor még nem is kezdted el a kiképzést, amit szintén nem egyszerű teljesíteni...

de szurkolok, mert én is szívesen álltam volna rendőrnek majd kommandósnak, csak sajna gyenge az idegrendszerem és egy rendőr azért lát cifra dolgokat egy helyszínelésnél mondjuk... sok sikert!

2010. szept. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én is kommandósnak készülök. Utána néztem pár dolognak. Ha azok a problémák amiket felsoroltál kicsit nagyobbak, akkor nem vesznek fel :( ajánlom, hogy kezdj neki egy nagyon erős gyúrásnak. ússz, fuss, és valami küzdő sportot is iktass be. (judo, kick-box) 50 emberből 1 vesznek fel, aki mindenből a legeslegjobbat érte el. néztem a felvételit, kiképzést élőben és 50 emberből 5 bírta megcsinálni. (csak végig csinálni)
2012. ápr. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!