Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha van érettségim de informati...

Ha van érettségim de informatikából nincs és szeretnék akkor azt meg lehet még mellé csinálni? Ha igen hogy vágjak neki?

Figyelt kérdés
22 éves lány vagyok, 4 éve érettségiztem.

2020. jún. 24. 20:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy lehet. Jelentkezel az őszi érettségire, azt hiszem valamikor augusztusban van a határideje de az oktatási hivatal honlapján megtalálod a tételeket és minden infót majd. Kicsivel több mint 3 hónapod van rá, szerintem ennyi idő alatt simán fel lehet készülni.
2020. jún. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen, 3 hónap alatt fel lehet készülni. Csináld meg a korábbi érettségi feladatsorokat, emellett Zörgő Zoltán feladatai is hasznosak voltak. A youtube-on vannak videók, amikben megoldják az érettségiket és meg is magyarázzák. Sok sikert!
2020. jún. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de fizetni kell már érte(mert van már érettségi bizonyítványod). Ha jól tudom akkor középszinten idén 24 ezer forint/ vizsgatantárgy,emelt szinten pedig 40 ezer forint /vizsgatárgy.


Ahogy az első mondja őszire fel tudsz készülni 3 hónap alatt. Ajánlott átnézni a vizsgakövetelményeket és emellé érdemes megoldani az előző évi feladatokból jó párat. Leginkább a gyakorlatira készülj, mert 120 pontot ér a 150 pontból.



Vizsgakövetelmény: [link]

Előző évi feladatok: [link]

2020. jún. 24. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! De estire esetleg nem tudnék elmenni szeptembertől higy tanítsanak is csak önállóan készülhetek ?
2020. jún. 24. 21:57
 5/17 anonim ***** válasza:

Szerintem nem indítanak ilyen tanfolyamot/előkészítőt az iskolában. Ha ismersz infó tanárt a régi iskoládból akkor talán ő tud segíteni felkészülni.


#3

2020. jún. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szükséges tanár ehhez, arról nem is beszélve, hogy kicsúszol az időből.
2020. jún. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a válaszokat!
2020. jún. 24. 22:44
 8/17 anonim ***** válasza:
Milyen szintet szeretnél és miért, mi a célod? Milyen eredményeid voltak informatikából az iskolában, és milyen lett a többi érettségid?
2020. jún. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Pályát szeretnék módosítani. Szeretnék majd egyetemre menni és informatikát tanulni csak nincs meg ugye ez a tárgy és ez kell hozzá. Továbbá mindenhol azt látom hogy informatika tudás kell pl:word, excel stb és abban reménykedem igy könnyebben is tudnék állást találni.
2020. jún. 25. 08:40
 10/17 A kérdező kommentje:
A többi kérdésre válaszolva: 3-as 4-es lett a többi, hogy középiskolában milyen volt már nem nagyon emlékszem de nem is nagyon tanítottak arra emlékszem mikor szövegszerkesztés volt az jól ment meg az excelt is tudtam akkoriban csinálgatni meg ugye 16 éves koromban egész nyáron a gép előtt ültem és csináltam rajta mindent de már sokat felejtettem azóta... Közép szintet szeretném először utána ha jól megy az emeltet az egyetem miatt
2020. jún. 25. 08:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!