Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Továbbtanulásnál baj, ha...

Továbbtanulásnál baj, ha valaki erkölcstant választ ötödik érettségi tárgynak?

Figyelt kérdés

Mondjuk, ha továbbtanulásnál nincs megadva, hogy mi legyen az ötödik neki, és fő tárgyakból kerül ki az, amiből emelteznie kell.

Mármint arra célzok, hogy mondjuk idegennyelvből és/vagy magyarból magyarból kell emelteznie.

Akkor hátrány pontszámításkor ha a szabadon választható tárgy pont az erkölcstan volt?


2020. jún. 27. 12:05
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én etikából érettségiztem pár éve. Érdemes ilyen habi tárgyat választani, mert sokkal ksiebb energiabefektetéssel lehet jobb jegyet kapni, mint mondjuk földrajzból és csak a pontok számitanak a felvételinél.
2020. jún. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha etikára vagy filozófiára akarsz bekerülni, ott gondolom beszámítják, amúgy teljesen mindegy mi a választott tárgy, ha úgy is csak az idegennyelvet és a magyart kérik. Nem nézik azt, hogy miből csináltad azt az érettségit, csak a jegyet.

Én énekből csináltam érettségit ének tagozaton, és nemzetközi tanulmányokra mentem tovább szintén emelt angollal és magyarral. Semmi gáz nem volt belőle.

2020. júl. 3. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!