Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kicsit gyengébb matekkal...

Kicsit gyengébb matekkal melyik informatika szakot érdemes megcélozni?

Figyelt kérdés

Emelt matekos vagyok és a négyes épphogy meglett.A tanárom szerint lehetnék ötös is ,csak nem gyakorlok eleget.Elég rossz évem volt,mert orvoshoz járkáltam és lemaradtam,de igyekszem bepótolni mindent.

Egyetemi szakok közül egyedül az informatika érdekel, de abból nem tudom,hogy melyiket érdemes választani,ha nem vagyok olyan jó matekból (lassú vagyok,több idő kell mire rájövök,hogy mit hogyan + az elméletet sokszor csak gyereknyelven értem meg,mert belezavarodom a sorokba).

Leginkább a webfejlesztés és design érdekel a legjobban. Eddig programozni még nem nagyon programoztam, most nyáron tervezem elkezdeni a python nyelvet (emelt infó érettségire ezt ajánlotta a tanárom).



2020. júl. 4. 22:03
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Esetleg üzemmérnök informatika? Kevesebb a matek, több a gyakorlat:)
2020. júl. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
39%

Én világéletemben 3-as voltam középiskolában matekból és mégis bme mérnökinfóra mentem, ahol a matek elég kemény. Ha figyelsz órán és szorgalmas vagy akkor a 3-as ott is hozható(persze ehhez baromi nagy elszántság kell).

"könnyebb" szakok: BGE gazdinfo, GAMF mérnökinfo, Óbuda mérnökinfo.


Mellesleg van egy oldal a Mateking amit csak ajánlani tudok, ha nehézségeid lennének a későbbiekben matekból: nagyon egyszerűen, röviden, érthetően elmagyarázzák az egyetemi matek szinte minden részét. Nekem nagyon sokat segített.


Programozásból pedig a C-t ajánlanám, mivel nagyon sok nyelvnek az alapja és a legtöbb helyen azzal kezdtek.

2020. júl. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Gyúrj rá a matekra, mert a matek az alap az informatikában.


Meg egyébként az életben is :)

2020. júl. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%
Aki járt főiskolára/egyetemre az tudja, hogy a középiskolai matek teljesen más mint az egyetemi. Nem feltétlenül nehezebb, hanem teljesen más. Nem számít hanyas voltál középiskolában. Ehhez egyfajta gondolkodás kell meg elszántság.
2020. júl. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
58%
Kezdésnek ne úgy beszélj arról, hogy jelenleg szar vagy matekból, mint a magasságodról vagy egyéb megváltoztathatatlan dologról. Aztán kezdj el matekot tanulni tisztességesen és válassz kedved szerint. Később úgysem úszod meg ezt a kört, ha nem csak agyatlan robot akarsz lenni az IT-ben.
2020. júl. 5. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
25%
Amúgy ha emelt matekmól 4-es vagy az neked hol rossz az nagyon jónak számít főleg ha ötös is lehettél volna, itt ne azt nézd hogy milyen volt hanem amit a tanár mondott. Szerintem ilyen matekkal akár melyik informatikai szakra mehetsz mert neked könnyű lesz.
2020. júl. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
#6-os azért ez nem teljesen igaz. Szomorúan hangzik vagy sem, de nem kizárólag az emelt érettségi eredménye határozza meg azt, hogy hogyan fog menni az egyetem. Ahogy fentebb is írták ez több tényezős, például függ a szorgalomtól is. Sajnos vagy nem sajnos, van jópár szaktársam, aki emelt matekkal bukott ki az egyetemről (szintén informatikus szak), és sok olyan ismerősöm is, akik közép matekkal, nehezen ugyan, de megcsinálták. Az emelt érettségi,kb az első félév első pár hetében jelent előnyt, utána elveszik és kb. mindenki ugyanott tart tudásszintben (aki rendesen készült az órákra).
2020. júl. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Megtudhatom, hogy miért lettem lepontozva? Azért, mert én mást tapasztaltam? Akkor hazudjak?
2020. júl. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!