Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan szerezzem meg a CNC...

Hogyan szerezzem meg a CNC gépkezelő szakmát leggyorsabban?

Figyelt kérdés
Elszeretném végezni a CNC gépkezelő szakmát. Viszont hozzá alapkövetelmény a Gépi forgácsoló szakmai előképzettsége, aminek ideje 1 év. Jövőre viszont teljesen átalakul az OKJ-s képzés, ebből kifolyólag nem tudom, hogy hogyan kezdjek neki. Ti mit javasoltok, hogyan tudnám megszerezni a leggyorsabban a CNC gépkezelői szakmát? (Budapesti vagyok)

2020. júl. 5. 11:04
 1/6 anonim válasza:
Okj-s képzés. 3-4 hónap a képzés.
2020. júl. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom ezt honnét vetted?

Én amiket néztem Gépi forgácsoló alapképzés 1 év arra épül a CNC gépkezelő ami 7 hónap. Viszont Jövőre átalakul az egész OKJ-s képzés ezért nem merem elkezdeni mert nem hinném ,hogy 2022 végére betudnám fejezni.

2020. júl. 8. 21:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy nappalin, vagy munka mellett felnőttképzés keretében akarod megszerezni ezt a szakmát. Ha még van időd nappali képzésre járni, akkor érdeklődj a lakóhelyedhez közel eső műszaki szakgimnáziumoknál. Egyéb esetben valószínűleg valami tanfolyás keretében tudod megszerezni, pl. OKTÁV-nál, honlapjukon le vannak írva a képzés részletei (10 hónap + vizsga)


[link]


Ha rá tudsz szánni 2 évet, akkor lehet érdemesebb Gépgyártástechnológiai technikus szakmát szerezni, mert az átfogóbb képzést nyújt gépészetből, csak CNC gépkezelő végzettséggel rendelkező pályakezdőket 90%-ban betanított droid munkára szokták felvenni. Mondjuk ha korábban nem tanultál gépészetet, nem dolgoztál még üzemben, lehet jobb ha a rövidebb képzéssel kezded, aztán majd kiderül, hogy egyáltalán van-e kedved meg érzéked ehhez az egészhez....

2020. júl. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jelentkezés feltétele: Gépi forgácsoló szakképesítés aminek az időtartalma 1 év + 10 hónap a CNC gépkezelő.

Nekem tetszik, a vendéglátástól jobb szerintem, azt csinálom jelenleg.

2020. júl. 9. 00:03
 5/6 anonim ***** válasza:
lényeg,hogy minél elöbb elvégezd! aztán az esztergakést, meg a fúrót,majd megélezik neked az öregek,akiket le fogsz nézni!
2020. aug. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Hali!


Nekem is lenne egy kérdésem, remélem tud rá valaszolni valaki!



Engem kifejezetten érdekel ez a munkaterület!


És most érettségi után szeretnék ebben az irányban tovább tanulni!



De ahol olvastam, hogy lehet, ott volt egy kikötés, hogy "Beiratkozás feltétele, a következő szakmai előképzettségek valamelyikének megléte:


Gépi forgácsoló, Gépgyártástechnológiai technikus,


Gépi forgácsoló,


Gépgyártástechnológiai technikus,


Fémforgácsoló szakképesítés,


Fémforgácsoló szakképesítés"



Most akkor hogyan van ez ?


Kell (nem tudom mennyi idő, és hol tudnám elvégezni, plusz mennyibe kerül, stb) előképzettség ahhoz, hogy én Cnc gépkezelő/programozó legyek, akkor valószínűleg az érettségi ez esetben nem ér semmit, mert előképzettség kell, de ez most így mennyi időt vesz igénybe, mire oda kerülhetek egy munkahelyre ?



Valaki tud ebben segíteni ?


Ugye itt már az én esetemben az új rendszer van érvényben...

Nagyon köszi!!

2021. jan. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!