Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mekkora eséllyel kapok kollégi...

Mekkora eséllyel kapok kollégiumot?

Figyelt kérdés

Még csak most leszek 12.es de szeretném tudni mire számíthatok. Budapestre szeretnék menni egyetemre, a fővárostól kb 80 kmre lévő kisvárosban lakok, busszal autópályán fel tudok utazni aránylag gyorsan (2 óra).

A lényeg az, hogy mindenféleképpen kollégiumot kell kapnom, mert az albérlet nem opció (anyagi okok miatt).

BGE, Corvinus vagy BME érdekelne legfőképpen. A BMEről azt hallottam, hogy lányként szinte biztos a koli mert kevesebben vannak, ismerősi körben viszont sokan mondják, hogy esélytelen kolit kapnom akármilyen egyetemen.

Anyagi helyzetünk nem indokolná (szüleim közalkalmazottak ugyan, de mem minimálbérsesek), csak 1 testvérem van és a családban nincsen súlyos beteg, szüleim gyógyszert sem szednek.

Anya már azon is gondolkodott (kapta a tippet), hogy jelentsünk be papához (vidéki kisfalu, papa egyedül él, nyugdíjas), így nagyobb esélyem van a kolira. Nem tudom ez mennyire jó ötlet, de ha nem muszáj, inkább passzolnám.

Huh ez egy kicsit hosszú lett, de előre is köszönöm a válaszokat.☺

17/L



2020. júl. 5. 22:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet egzakt választ adni. BME-n már nem ilyen egyszerű az idős rokonhoz való bejelentkezés miatti alacsony egy főre jutó kereset alapján való bekerülés, többi egyetemet nem ismerem.

Írd meg jól az érettségit, szerezz sok pontot és akkor tanulmányi alapon is bekerülhetsz, nem csak a szociális alapon való bejutás az egyetlen opció.

2020. júl. 5. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet megválaszolni most, hiszen nem aktuális. Lásd pl Elte, ahol idén volt kolim, de szeptembertől már nem lesz. Mindig van változás a pontoknál/ponthatárnál.

Nézd meg/kérdezd meg valakitől, mire mennyi pontot lehet kapni, biztos van a Bme-nel es a többinél, amit felsoroltál ilyen táblázat/felsorolás, mire mennyi jár (Eltén van) és számolgasd ki, hány pontod van, kb fel tudsz készülni így rá, hogy koli, vagy albi, vagy valami.

Egyébként én 220km-re lakom, nekem az 2 és fél óra, akkor a 80 neked hogy kettő? Csak kérdem, mert tényleg érdekel.

2020. júl. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szinte esélytelen. Párom 200+ km-t ingázott emiatt szinte minden nap, heti egyszer kereskedelmi szálláson aludt, így kb a kollégium ára jött ki egy hónapban, de csak heti egy nap (de legalább privát szoba, nem kell idegesítő embereket elviselni magad mellett). Csak protekcióval jár, vagy ha van fogyatékos a családban. Más esetben az se számít, ha az ország másik végéből jössz, és egy szülő bérminimumon dolgozik (a másik meghalt).
2020. júl. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A távolság nem mérvadó, engem nem vettek fel úgy, hogy több, mint 200km-re laktam, a szüleim keresete miatt, ráadásul testvérem se volt. :D

De egyébként az is opció, hogy magánkollégium, másokkal való összeköltözés albérletben és máris olcsóbb.

2020. júl. 6. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!