Pszichológia egyetemmel találni fogok munkát,illetve meg tudok élni belőle?

Figyelt kérdés
Nagyon vonz ez a szakma.2021 ben fogok érettségizni.Mi a véleményetek róla?Mennyit lehet keresni?Egyetem után hamar fogok munkát találni?Melyik egyetemre menjek?Milyen képességekkel kell rendelkeznem?

2020. júl. 11. 21:16
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Nem.
2020. júl. 11. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Pszichológus vagyok. Nem ajánlanám. Számtalan jobb szakma van, de komolyan.
2020. júl. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy mennyit és meddig szeretnél tanulni. Én jelenleg azt látom, hogy rengeteg lehetőség van benne, holott még én magam is tanulok. BSc alatt több kutatócsoportban is tárt karokkal vártak dolgozni, MSc alatt elég gyorsan találtam a viselkedéselemző diplomámmal munkát (holott valljuk be, a BSc diploma nem ér valami sokat) jelenleg posztgraduális képzésen vagyok, ami viszont tényleg sok kaput meg tud nyitni az ember előtt, ha elkötelezi magát a szakmának és becsületesen tanul.

Át kell viszont nagyon gondolni, hogy hova mennél vele/maradnál-e itthon. Itthon nem igen fizetik meg rendesen a pszichológusokat sem.

Én a PTE-re jártam BSc-n. Imádtam minden percét. Kiváló oktatók vannak, remek lehetőségek kutatásokra (én is ott szerettem meg a kutatómunkát) és az egyetemi élet is mesés és ezt úgy mondom, hogy meglehetősen visszahúzódó típus vagyok.

Én azt javaslom azonban, hogy nézz bele te magad, miket ajánlanak az egyetemek, melyik számodra a legszimpatikusabb. Ha tényleg érdekel a szakma és valóban lelkiismeretesen tanulnád és nem idegenkedsz a globális oktatástól, érdemes beleásnod magad a dologba, meg fogod találni a megfelelő kiskapukat, hogy a lehető legtöbbet hozd ki belőle. De megintcsak mondom: nem mindegy, milyen ágát választod a hivatásnak. Díványdoktorból van bőven elég.

2020. júl. 12. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólóval, viszont nem tudom kihagyni: Ba, és nem Bsc a pszichológia alapszak, és Ma, nem Msc a mester. Én jelenleg pszichológus hallgató vagyok. Számtalan lehetőség áll ezzel a végzettséggel előttünk.
2020. júl. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

(Előző válaszoló vagyok)

Csak részben jogos, amit mondasz. az MA inkább a “hagyományos” pszichológia mesterképzés (kognitív/evolúciós stb.) de például a neuropszichológia már MSc kategória.

2020. júl. 13. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Számtalan lehetőség... ha befektetsz hosszú éveket és milliókat az alapvető képzésen túl. Aztán számolgasd majd ki azt is, hogy mire jön vissza az ára és milyen megterhelő munkával. Én is ezt csináltam, ott is hagytam, mert egyszer fel kell ébredni az álmodozásból.
2020. júl. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
67%
Én minden percet imádom. ELTEre járok még, de már most tudom, hogy ebben fogok elhelyezkedni. A sok kanapé húszárokkal nem kell foglalkozni, ha ezt szeretnéd csinálni elég erős leszel, hogy végigcsináld. Lesz munkád, mert rengeteg helyen el tudsz helyezkedni. Van egyáltalán olyan szak ami után biztosan tudod mondani, hogy jo munkád lesz? Biztos lesz? Nem nincs. Küzdelmes, ennyi de megéri.
2020. júl. 31. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Van. És az nem ez, sajnos.
2020. júl. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!