Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit gondoltok a biológia...

Mit gondoltok a biológia alapszakról ebben a tekintetben?

Figyelt kérdés

Szerintetek nem szánalmas, hogy egy TTK-s szakra nemhogy emelt biológia nem kell, de mégcsak érettségizni sem muszáj belőle? A ponthatárokról ne is beszéljünk.


Én úgy gondolom, hogy ennek a szaknak fontos szerepet kellene betöltenie a gyógyszeripar, kutatás-fejlesztés területén. Viszont ilyen ponthatárokkal és követelményekkel nem jelent nagy kihívást. Akik a legjobbak bioszból, azok általában orvosira mennek, akik meg kémiából, azok vegyésznek, gyógyszerésznek,vegyészmérnöknek. Pedig szerintem pont hogy egy biológusnak kellene a legjobban értenie ezekhez a tárgyakhoz. Nem akartam megbántani egy biológus hallgatót sem, csupán elmélkedés az egész.



2020. júl. 11. 23:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Bioszból növénytanból is érettségizni kell, a növénytannak meg az égatta egy világon semmi köze például az orvosin. Minden orvostanhallgató áldja az Urat, hogy többet nem kell növénytannal foglalkoznia. Szóval igazából a biosz érettségi ennyit ér.
2020. júl. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Fizikára is könnyű bejutni, aztán elvégezni meg...?

Aki megúszásból megy bioszra, nyilván nem lesz gyógyszerkutató.

Nem mindegy amúgy? Az egész oktatási rendszerünk egy vicc, nem ez a legviccesebb pontja.

2020. júl. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Talán egy egyetlen jó oktatás az Orvosin van. Minden más szakon lexikális és elavult tudást kapsz. Kb a tanultak 1%-át használod valós helyzetben, az összes többit amúgy is elfelejted... Diplománál csak a papír számít, mert sok munkahelynél szükséges, a többit úgy is ott tanulod meg.
2020. júl. 12. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Mert az orvosin nem lexikális és elavult tudást tanítanak? :DD Voltál te már orvosin előadáson? Mert én igen. Fognád a fejed!
2020. júl. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Nem hiába van hátra rangsorolva a magyar oktatás. Az egyetemek is szarok, meg már az általánosok is. A gimiből talán a Fazekas ér valamit matek téren, meg a Karinthy angol téren.
2020. júl. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Az orvosin azért más a helyzet szerintem. Ott is tanulunk felesleges dolgokat ( malária, sarlósejtes anaemia - bár behurcolt esetek lehetnek).

Csak engem ez tényleg megdöbbentett, hogy nem kell biosz érettségi egy biosz szakhoz. Egy jó barátom mondta ezt, nemrég végzett és nem tud elhelyezkedni sem vele.


Egyébként valamelyik válaszoló írta hogy pl a fizikára is könnyű bekerülni, aztán nehéz elvégezni. Na ez a biosznál pont nincs így.

2020. júl. 12. 09:15
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem van olyan szaktársam, aki biológiát is végez levelezőn. Hát nem könnyű. Egyébként egy biológia alapszakkal nem sokra mész, a mesterszakját ha meg elvégzed, akkor már csak tanulsz annyit, hogy képzett legyél belőle.
2020. júl. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jó a Biosz alapszak is, ha mondjuk utána még elmész egy Állatorvosira. Akkor az jó kombináció. :)
2020. júl. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Fizikakedvelő ***** válasza:
100%

"Minden más szakon lexikális és elavult tudást kapsz."


Mit kellene oktatni tudás helyett? Egy kutatószaknak lényegi eleme egy stabil és megfelelő elméleti háttér biztosítása azok számára, akik később tudományos karriert szeretnének kialalkítani. Persze nem látok bele a problémába mélyen, éppen ezért csak ezt szeretném hangsúlyozni. A lexikalitást mint szitokszót alkalmazók értik-e, hogy mindennek az alapja a lexikalitásnak. Kifejezetten így van ez a biológiai irányultságú területeknél. Ha valaki nem szeretne tudást kapni, a szakmák világa tárva nyitva áll előtte. Mellékesen megjegyezném, hogy Finnországban is megfelelően alapos a tárgyi ismeretek átadása, ha természettudományi irányultságú továbbtanulási terveid vannak.(és igen OTT is vannak TANTÁRGYAK) Sőt, egy leendő orvos is tanul növénytant! Az oktatáskritika ne annyi legyen már, hogy "mInEk a SoK LexIkAlItás!!!????"


A lexikalitás NEM ellenség. A differenciálatlan oktatás, amelyben a diákok az érdeklődési körüknek megfelelően nem szelektálhatnak időben, csak a fakultációk felvételekor. A szakkörök rendszere pedig elég ingatag, nem túl széleskörű. Ez a gond. Nem az, hogy a nebuló tanul "átkozott" növénytant.


#1: Orvos tervezek lenni, viszont nem szeretem a szakbarbárokat. Az élővilág megismerését persze le lehet köpni, csak ezáltal nem biztos, hogy egy egészséges attitüdöt prezentálunk. A növények pedig igen jelentős részei annak a bizonyos környezetnek, amit megvédeni szándékozunk. A széleskörű oktatásnak ezért kell magába foglalnia a száraz ökológiát is.(így talán előbb Attenborough-t hallgatunk és nem Greta Thunberget)


Szakbarbárokat véleményem szerint ezért nincs értelme képezni.

2020. júl. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na majd érettségi után is így gondolkozz a Növénytanról, mint leendő orvostanhallgató. :). Arról amit beszélsz semmi köze ahhoz ami a növénytanba és állattanba beletartozik. Természtesen bizonyos dolgokkal tisztába kell lenni mindenkinek függetlenül attól, hogy orvos-e vagy sem, de nem olyan jelleggel, mint ahogy elvárják most főleg úgy hogy az orvosihoz semmi köze. Aki orvosira szeretne menni annak Embertan-t kell tanulnia és abból érettségiznie nem cakkupnakk dolgokat. Azért nézd meg, hogy az biológia érettségi hány % olyan rész aminek bármilyen köze lenne az orvosi felé.
2020. júl. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!