Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi számít elit egyetemnek?

Mi számít elit egyetemnek?

Figyelt kérdés
2020. júl. 12. 23:44
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
84%
Harvard
2020. júl. 13. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
58%

Értelemeszerűen a legjobbak :)


Ezek többnyire a neves amerikai és brit egyetemek. A régiónkban a moszkvai egyetem a legmenőbb, Magyarországon az ELTE, SOTE, Debrecen, Pécs, Szeged.

2020. júl. 13. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
25%

Európában az ETH Zürich és Münchenben az LMU és TUM, illetve Mannheim. Magánegyetemek közül a WHU.


Magyarországon nincs elit egyetem.

2020. júl. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
89%

MIT, Stanford, Harvard, Oxford, Cambridge, UCL, Imperial College London, Yale, Edinburgh, ETH Zürich stb..


Csak hogy egy párat említsek. Lényegében a rangsorolások legtetején díszelgő egyetemeket mondják elit egyetemnek, akik förtelmes összegeket költenek kutatásokra egyébként. Sokszor a kutatás és azok eredményei azok amik dominálnak rangsorolásokon. (Legalábbis ez is egy tényező)

2020. júl. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
61%

Én a világon a TOP 200-at mondanám annak.

Kb. 28 000 egyetem van világszinten, ennek a 0.7% szerintem elég top.

De ez csak az én véleményem.

2020. júl. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Top200?


Pl az ELTE bölcsészet szakja az 151.helyezett,akkor az elitnek számít?


De pl egy 250.már nem?

2020. júl. 13. 13:58
 7/23 anonim ***** válasza:
40%

"Pl az ELTE bölcsészet szakja az 151.helyezett,akkor az elitnek számít?"


Nem. Egyetemek külön karainak a rangsorolását igazából csak arra használják, hogy az épp oda jelentkezőket meggyőzze/megfutamítsa.

Senki sem szokott foglalkozni a karok sorolásaival (kutya sem), egyedül csak magának az egyetemnek a rangsorával.

Magyarországon nincs elit egyetem. Felőlem lehet top 10-es is a bölcsész karjuk, de nincs elit egyetemünk. Tudtommal még top 500-as egyetemünk sincs (SZTE a legjobb talán).

A karok sorolása az egy teljesen másik tészta.

Egyébként elit egyetemnek talán a top 200/300-ig mondanám, de persze ott is van aminek a nevére egyből felfigyel az ember, de olyan is van amit az életben se hallottál.

Ez egyébként nem azt jelenti, hogy ami nem elit egyetem az már nem számít jónak. Ha valaki úgy választ helyet, hogy mindegy csak top 50 legyen, az már régen rossz.

2020. júl. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

7-es de én ezt nem értem


Mert a karonkénti rangsorolásnak sokkal több értelme van mint az összesítettnek


Pl egy Bécsi Orvostudományi egyetemet vagy egy Budapesti Állatorvostudományi egyetemet,hogy lehet összehasonlítani egy olyan egyetemmel ahol nincs is orvostudomány hanem csak műszaki?

2020. júl. 13. 15:24
 9/23 anonim ***** válasza:
77%

...


Igen, az ELTE bölcsész karja világhírűen elit, nyugodt szívvel jelentkezz oda 🤗

2020. júl. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
78%

Pl egy Bécsi Orvostudományi egyetemet vagy egy Budapesti Állatorvostudományi egyetemet,hogy lehet összehasonlítani egy olyan egyetemmel ahol nincs is orvostudomány hanem csak műszaki?


Ott tanuló külföldi diákok száma alapján, tudományos publikációk száma alapján... stb.

2020. júl. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!