Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizetős jogi egyetemen milyen...

Fizetős jogi egyetemen milyen követelményekkel vesznek fel?

Figyelt kérdés

Jövőre tervezek menni,és jövőre is érettségizek,nyilván egy emelt törit fogok tenni(amit igyekszek minél jobbra csinálni),viszont ezen kívűl mi kell még?

A jól sikerült emelt töri mellett elég lehet,ha a többiből kettes-hármas leszek középszinten?(nem az ELTE a cél)



2020. júl. 14. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Ugyanaz, mint államira.
2020. júl. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nézd meg hogy mennyi volt a ponthatár az elmúlt években, és azt hogy mennyi pontot érnél el a tervezett eredményeiddel. A felvi pontszámítójában mindent megtalálsz. Valószínűleg ha nem lennének jó eredményeid akkor a duplázás lenne neked célszerű, ami azt jelenti hogy a töri mellett még 1 másik érettségi számítana bele, tehát még egyet meg kell nyomnod. Azt, hogy ez melyik lehet, az adott szak felvételi követelményei adják meg.
2020. júl. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Én kis naívan azt hittem,hogy aki fizet annak jelentősen egyszerűbb bejutni,de úgy látszik mégsem...

2020. júl. 14. 12:10
 4/10 anonim ***** válasza:
89%

Hogyne lenne könnyebb bejutni!

Tavaly pl. Győrben az államira 443, az önköltségesre 280 volt a ponthatár. Ez azért nem kevés különbség. Az egy emelt érettségi természetesen önköltségesre is kell, és érvényes oda is a 280-as jogszabályi minimum pontszám. Ez a gyakorlatban pl. azt jelenti, hogy egy 45%-os emelt törivel és egy 70%-os középszintű nyelvi érettségivel megvan a 280 pont. (Csak akkor van baj, ha nincs meg az emelt törin a 45%, mert nem kapsz rá plusz 50 pontot). Ha duplázol, akkor a többi tárgyad nem számít, csak meglegyen az érettségid.

2020. júl. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A bejutás nagyon egyszerű, a bent maradás a nehéz. Én most voltam elsőéves jogon és azt kell mondanom az évfolyam fele kihullott, pontosan azért mert könnyen bejutottak, de a követelménnyel nem tudtak mit kezdni.
2020. júl. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, melyik egyetem? Én is most voltam elsőéves, és az évfolyam 3/4-e kihullott.
2020. júl. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Egyébként ahhoz hogy meglegyen a jogi egyetem hány nyelvvizsga is kell?
2020. júl. 16. 18:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Elég 1, a 2 az csupán illik, de ha nincs is másik nyelvvizsga, illik ismerni minimum két nyelvet.
2020. júl. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Rendben,ez részletkérdés,a lényeg hogy a papírhoz egy kell,és középszinten,ugye?
2020. júl. 16. 23:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, 1 darab középfokú (B2) komplex, C típusú nyelvvizsga kell vagy azzal egyenértékű érettségi.
2020. aug. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!