Nem tudom hogyan tovább érettségi után?

Figyelt kérdés
Most lépek 12-dik osztályba, még lehúzom ezt az évet, de utána nem tudom mit szeretnék. Jelenleg gimnáziumba járok, az átlagom egy erős négyes (4,3-4,5). Angolból és németből emeltezek, viszont a többi tantárgyból csak sima középfokút teszek. Konkrétan semmi nem vonz engem. Már 11-dikben sokan arról beszéltek, hogy hova szeretnének menni és milyen sulikat jelölnek meg. Ilyenkor mit tanácsoltok?

2020. júl. 15. 21:50
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Miért pont angolból és németből emeltezel? Miért 2 emelt, ha azt sem tudod hova akarsz menni? (csak mesélj még magadról és hogy mit szeretsz)
2020. júl. 15. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Pont azért a nyelveket választottam, mert a nyelvtanulásra fogékony vagyok. Relatívan a nyelvekbe fektettem a legkevesebb időt, mégis ezek mennek a legjobban. A másik pedig, hogy plusz pontokat hoz nekem ez a kettő. Igazából hobbim nincsen, mindig azt csinálok amihez kedvem van pl: kutyazás, sport, néha autózgatok.
2020. júl. 15. 22:00
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

Esetleg nézz után milyen OKJ-k maradnak, hátha indul olyan, ami érdekel, vagy felnőtt/esti képzésen, ami alatt bőven kitalálhatod, hogy mi érdekel.


De nyelvvel talán anglisztika/germanisztika, ami neked bejöhet. Ezekkel az egyetemi képzésekkel tolmács, fordító is lehet.


De ha érdekel a nyelv, akkor talán valamilyen turisztikai dolgot is ajánlanék(turista vezető)

2020. júl. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha jó vagy a nyelvekben, akkor anglisztika/germanisztika esetleg?
2020. júl. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
A nyelvekben sok lehetőség van, turizmus-turizmus-vendéglatas. Nyelvszakok, tolmács forditó, idegenvezető tanár. A nyelv, ha érdekel a tanítás akkor a nyelvekből lehet szerintem a tanári pályán a legjobban keresni 1-1 óráért 4-5 ezret is elkérnek.
2020. júl. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
23%
Tanulj szakmát!!
2020. júl. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
12%
Szerintem mar ott elrontottad, hogy csak sima gimnaziumba mentel, inkabb szakgimi. Bar hogyha nemetbol es angolbol is jo vagy, esetleg valami nyelvtolmacsbak elmehetnel. Nem kell hozza kulonosebb dolog csak tudd beszelni a nyelvet es ezert eleg jo fizetest is kaphatsz!!
2020. júl. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
A tolmácsokat jól fizetik, ismertem egy tolmács nőt, agyonkereste magát, Volvóval járt.
2020. júl. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Van még több, mint fél éved. Addig még kitalálod. Az anglisztika, germanisztika, nyelvtanár, turizmus szerintem is jó ötletek, de nem is az volt a kérdés, hogy milyen szakot jelölj be. Szerintem légy nyitott, érdeklődő és szemfüles, aztán majd alakul, lehet, hogy hirtelen rájössz, mi érdekel. Bejelölsz valamit, elkezded, ha nem tetszik, otthagyhatod, újat kezdesz. Nincs rá garancia , hogy akik most tudják, mit akarnak tanulni, azok 5-10-15 év múlva is azt a munkát fogják végezni.

#7-es válaszban nagyon negatívan írtak. Dehogy rontottál el bármit. Egyrészt, ha most nem tudod, mit akarsz, milyen szakgimit kellett volna választanod 14 évesen? Másrészt egy 14 vagy egy 18 éves az iskolaválasztással nem ront el semmit, és még nem is kell feltétlenül tudnia, mivel akar foglalkozni.

2020. júl. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Menj el és dolgozz egy évet. Nem kell egyből dönteni szerintem. Szerezz tapasztalatot, önismeretet, próbáld ki magad dolgokban.
2020. júl. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!