Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Elfogadható az emelt angol...

Elfogadható az emelt angol érettségi biológiával kapcsolatos szakhoz?

Figyelt kérdés

Eddig úgy volt, hogy biológiából teszek emelt szintű érettségit, de nagyon tartok tőle.

Így valószínű, hogy az angol marad, mert az elkövetkezendő 1 évben valószínűleg jobban fel tudok készülni belőle, mint biológiából.


Így a kérdésem az, hogy ha angolból teszek emelt szintű érettségit, de biológiával kapcsolatos a szak, (gondolok itt pl.:orvosi diagnosztikai analitikusra/dietetikusra/gyógytornászra) akkor azt elfogadják és jár érte a +50 pont?



2020. júl. 16. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia, a követelményeket felvi.hu-n megtudod nézni, a link amit csatolni fogok az ELTE-TTK biológia szakja.

[link]

2020. júl. 16. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Viszont a kérdésedre a választ kifelejtettem, nem, az angol nincs felsorolva, tehát az angol emelttel nem fogod teljesíteni a követelményekben előírtakat biológia szakon, persze ha másik szakról van szó akkor könnyen megtalálhatod a követelményét annak is.
2020. júl. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nagyon figyelmetlen vagyok, orvosi diagnosztikai analitikusnál éppenséggel elfogadják, de inkább nem írok többet mert úgy néz ki, hogy most nagyon felületes vagyok. :D

[link]

2020. júl. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Van angolból nyelvvizsgád?

Mert akkor semmi értelme az angol emeltnek, akkor jobban jársz egy 55-60-65%-os biosz emelttel is.

Én gyógytornásznak tanulok és nálunk azok estek ki nagyon hamar, akik bioszból nem voltak annyira felkészültek. Itt elvárásnak tartják az emelt biosz biztos tudását és egyedül azért elég nehéz behozni az alapokat. Pl immunrendszernél se tanítanak már mindent újból, komolyabb logikai összefüggéseket veszünk át és mellette jön hozzá a latin.

Én mindenféleképpen nyomnám a bioszt is, akkor is ha ez bulik/szórakozás lemondásával jár.

Ha az angolhoz mindenféleképpen ragaszkodsz, akkor mellé ha megy, úgy legyen a biosz.

2020. júl. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!