Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Turizmus-vendéglátás szak....

Turizmus-vendéglátás szak. Megéri?

Figyelt kérdés

Később jól ellehet vele helyezkedni? Egészségturizmus vagy szálloda specializáció a jobb?

Kb mennyi lehet egy kezdő fizetés?


2020. júl. 17. 14:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Egy ismerősöm csinálta a BGF-en,2. évben otthagyta, mert "kifizetett egy rahedli pénzt egy semmit sem érő szakért". Az elhelyezkedésre célzott azt hiszem. Ez egy vélemény.
2020. júl. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
39%
Idióta büfészak, plázacicáknak való.
2020. júl. 17. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
63%
Kicsit általánosítottam de messze nem az a leghasznosabb gazdasági képzés.
2020. júl. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha szereted a szállodákat, szeretsz utazgatni magad is, akkor szerintem megéri. Az idegenforgalom fontos szektor Magyarországon is, és egy ilyen diplomával bármely országban el tudsz helyezkedni (van ilyen magyar ismerősöm Máltán, Görögországban és Németországban is). Dolgozhatsz szállodában, utazási irodában stb. A fizetések nem a legmagasabbak ezekben a szektorokban, de ha sokat dolgozol, meg lehet belőlük rendesen élni. A szak maga valóban nem egy matematikus szak, de nem is ez a lényege. Válaszd a szálloda szakirányt.
2020. júl. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
91%
Nővérem ott végzett és eléggé megbánta. Egy nagyobb szállodaláncban volt gondnoknőként, a fizetés nem volt valami jó, sokat kellett dolgozni és nehéz volt bánni a szobalányokkal. Végül jó munkái lettek, de nem a végzettségének köszönhette.
2020. júl. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az elsőket nem tudom ki pontozta le, én mindenkit felpontoztam :(

2020. júl. 17. 17:45
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

#2: Plázacicáknak?:D

Mondjuk 2 szakmai nyelvvizsga kell a diplomához. Ami nem kis hátrány véleményem szerint. De te biztos hiperszuper szakon végeztél :) Itt minden szak büfészak a kommentelőknek. Akármiről van szó. Unalmas már! Mindenki azt tanuljon amit akar!

Kérdező te a második válaszon mit tudtál felpontozni?:D

Az első még oké mert normális véleményt írt.

2020. júl. 17. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Nem éri meg!
2020. júl. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
29%
Igen azoknak való utolsó, látom, hogy kik hova mennek. Nem minden szak büfészak a mérnökinformatikus, a programtervező informatkius, a villamosmérnök, a társadalomtudományi kar matek fizika se büfészakok. Ne hidd azt, hogy én elvből lebüfészakozok valamit ami nem az amire én jelentkeztem. Viszont az, hogy a turizmus vendéglátással rosszabbak az elhelyezkedési esélyek és a komoly fizetésű pozíciókra az esély mint néhány más szakkal az nyilvánvaló. Tök mindegy kinek mennyi a szakmai nyelvvizsgája attól még a turizmus az egy divatszak lesz ami még könnyű is. Persze lehet ezzel is sokra vinni de nincs a leghasznosabb szakok között még gazdasági karon se. Ettől még viheti sokra aki oda járt természetesen. A második válaszomon meg azt lehet felpontozni, hogy látom, milyen embereket vonzz ez a szak.
2020. júl. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
43%
Tehát a hetesnek mondom, hogy én nem büfészakozok le minden szakot ami nem az amire én jelentkeztem, sok szak van amit sosem büfészakoznék le, de attól még hadd büfészakozzam le azt ami az. Azt meg nem én találtam ki, hogy plázacicákat vonz a szak hanem ők mennek oda.
2020. júl. 17. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!