Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az orvosi rezidensképzésnél...

Az orvosi rezidensképzésnél már nem kell annyit tanulni, mint a 6 év osztatlanon?

Figyelt kérdés
Vagy olyan, mint ha már dolgozna (szakorvos mellett, persze)?

2020. júl. 18. 17:06
 1/7 anonim ***** válasza:
30%

Akkor kell csak igazán!

Akkor derül ki, hogy mennyi maradt meg abból,

amit elméletben magadhoz vettél. Mély víz.

A reggeli, délutáni, esti vizitek közben és után

konzultáció, és bizony rákérdez a prof, hogy mit

tudsz, mit látsz, mi a teendő, stb. Értékeli

a tudásodat, munkádat, hozzáállásodat stb.

Engem nem egyszer vizsgált rezidens az osztályos orvos

irányításával. Nem örültem neki, de aztán

arra gondoltam, hogy valamikor neki is meg

kell tanulnia a rutint, a reflex vizsgálatokat,

pulzus, EKG, egyensúlyvizsgálat, ízületek stb.

Töprengett néha szegény kislány, de aztán

sikeresen végrehajtotta a feladatot.

Tanulni, tanulni, tanulni, életfogytig.

2020. júl. 18. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
9%

1-es vagyok: szakvizsgára készülsz, abszolválsz, szakdolgozatot

írsz, a gyakorlatban tanulod a választott szakodat.

Jól is néznénk ki, ha az általános elmélet után már nem kellene

tanulnod.

Remélem, nem orvosira jársz...

2020. júl. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%

#1-2 miért kell egyből számon kérni a kérdezőt, pláne úgy, hogy ha jól veszem ki, közöd sincs az orvosi egyetemhez és munkához, csak beteg oldalról ismered a dolgot? Nem azt írta, hogy derogál neki a tanulás, csak egy kérdést tett fel.


#kérdező: természetesen rezidensként is tanulni kell, de már nem úgy, mint egyetemen. Akkor már sokkal nagyobb hangsúlyt kap a gyakorlati tudás, élőben látod/csinálod a dolgokat, nem csak a könyvek felett ülsz.

2020. júl. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális választ! Nekem még messze van az egyetem, de lehet, hogy orvos leszek. Nagyon szép hivatás. Csak kíváncsi voltam, azért tettem fel a kérdést.
2020. júl. 18. 19:15
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Orvosi diploma után már úgymond dolgozol az általad kiválasztott kórházban fizetésért, mint rezidens (természetesem ha felvettek a meghirdetett rezidensi állásra)

Gyakorlatilag elmélyedsz az adott szakterületben, megtanulsz olyanokat amiket nem oktattak az orvosi egyetemen. (Vagy már elfelejtetted.) Ekkor még csak felügyelettel dolgozhatsz, lesz egy tutorod.


Ennem hossza szakterületenként változó, de általánosságban 4-5-6 év. Szakvizsga után leszel teljes értékű orvos.

2020. júl. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
1-2-es: remélem, te sem orvosira jársz, ilyen nagy pofával :D a szakdogád már az egyetemen megírod, nem utána. A rezidensképzést munkát jelent, teljes állásban kórházban vagy klinikán (nem olyan, mint, hanem az). A szakvizsga pedig 3-5 év múlva a választott szakterületed anyaga. Nem olyan mint az egyetem egyáltalán, itt már magunk vagyunk, a beteg a tétel. Hogy annyit kell-e tanulni, hát nem annyit, meg nem is úgy.
2020. júl. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2020. júl. 20. 18:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!