Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kedves rezidensek, szakorvosok...

Kedves rezidensek, szakorvosok! Nőként milyen orvosi szakirányt érdemes választani?

Figyelt kérdés
Még messze járok tőle, csak másodéves vagyok, és tudom, bőven van időm dönteni. Nyilván lesz majd a képzés során, ami jobban érdekel, illetve olyan is, ami kevésbé. A kérdést azért tettem fel, mert a családom nagyon sokszor szóba hozza, hogy nőként, családanyaként mi az a szakterület, amin úgy lehet kiteljesedni, hogy a munka ne menjen a magánélet rovására. Viszont így, tapasztalat híján fogalmam sincs, mit mondhatnék nekik. Köszönöm, ha megosztjátok velem, mit gondoltok!

2018. márc. 29. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Legfeljebb a háziorvosi. A szakterületek rezidensi képzése 5-6 év. Ha ezalatt szülsz, csúszik a szakvizsgád.
2018. márc. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
70%
Házi gyerekorvos, infektológus, pathológus, igazságügyi orvoszakértő
2018. márc. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
A nemi szervnek mi köze van a szakirányhoz? A munka mindig a magánélet rovására van, akkor is, ha bolti eladó vagy, nem orvos.
2018. márc. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Azt érdemes választani, ami érdekel és úgy érzed, hogy egy életen keresztül tudod csinálni.

Ha családot szeretnél, akkor nyilván az a legkézenfekvőbb, ha olyan szakot választasz, ahol lehetőleg nem kell ügyelni, vagy ha kell is párszor egy hónapban, legalább maga a munka eléggé behatárolt, viszonylag nyugalmas. Olyan szakterület, ahol egyáltalán nem kell ügyelni, meglehetősen kevés van. Talán csak a patológia, igazságügyi orvostan, foglalkozás-orvostan, klinikai genetika jut így hirtelen eszembe, ahol szerintem nincs ügyeleti ellátás. De szerintem azért azt a pár ügyeletet család mellett is lehet vinni, nyugalmasabb, "nőiesebb" szakma meg azért elég sok van: szemészet, bőrgyógyászat, radiológia, reumatológia, transzfúziológia, háziorvostan, onkológia, rehab...


Igazából csak a tipikus sebészeti szakmákra (sebészet minden típusa, nőgyógyászat, urológia) szokták mondani, hogy nem való nőnek, de véleményem szerint ezek között is meg lehet találni azt a vonalat, ami mellett nem kell totálisan elhanyagolnod a családot.


Én speciel nő létemre szülészet-nőgyógyászatot választottam, és tény, hogy ha valaki havonta 10-15 maszek szülést vállal, az marhára nem sokat van otthon. De nem kötelező szülést vállalni, el lehet menni egy rakás olyan irányba, ahol nem hívogatnak be lépten-nyomon a szabadidődben is a munkahelyedre: terhesdiagnosztika, meddőségi kezelés, endokrin, gyermeknőgyógyászat, menopausa stb. Sőt, igazából ha a nőgyógyászati sebészet bármely területén fejleszted magad, jellemzően azok sem akut műtétek (onkológiai sebészet, uroginekológiai műtétek stb.).


Szóval szerintem elsősorban aszerint dönts, hogy mi érdekel, aztán majd azon belül lehet úgy helyezkedni, hogy ne vegye el minden időd.

2018. márc. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%

"A szakterületek rezidensi képzése 5-6 év. Ha ezalatt szülsz, csúszik a szakvizsgád."


És akkor mi van? Mi van, ha nem 29-30 évesen szakvizsgázol, hanem mondjuk 35 évesen? Semmi.

2018. márc. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindenkiért hasznosnak találtam! Szerintem ez egy olyan téma, amit jó minél több ember szemszögéből megvizsgálni, mert mindannyian más árnyalatban látjuk. : )
2018. ápr. 3. 12:33
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

A szemész és háziorvoson iletve pszichiháteren kívül a többi ilyen "nyugis" szakmában (patológia, radiológia) nincs igazán kontaktus a beteggel, ami sokaknak fontos.

Őszintén, ha valamihez igazán elhivatottságot érzel majd, akkor legfeljebb csak elhullajtasz pár könnyet, hogy "miért ezt a területet választottam", de nem hiszem, hogy egy elhivatott orvos lemondana mondjuk a traumatológiáról és lenne patológus, csak azért, hogy kiegyensúlyozottabb élete legyen, mert ez két konkrét terület két merőben más személyiségtípúst kíván és ritka az az ember, aki egyszerre élvezi a csöndes, nagy tűrőképességű, alapos munkát és a kiszámíthatatlan, pörgős munkát. Vagy ez-vagy az, szerintem. És a legtöbb specialitást szembe lehet egymással állítani.


Mondd a családnak azt, hogy 1.) még van időd eldönteni 2.) azt fogod választani, ahová a szíved húz.

Orvosnak lenni nagyon szép hivatás, nőként orvosnak lenni még szebb (sokáig csak férfiak lehettek orvosok), de egyúttal szívás is. Vagy a karrier, vagy a család. Nem lehet mindkettő 100% szerintem, csak max 50-50.


Egyébként neten vannak tesztek ezzel kapcsolatban, játszogass velük szabadidődben (gondolom, tudsz angolul - which medical specialty to choose quiz), ezek adhatnak támpontot, személyiségre, érdeklődésre és az elképzeléseidre kérdez rád (pl. szeretnél hosszútávon részt venni a betegek életében?... stb)


Sok sikert!

2018. aug. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
16%

A kérdésedből az jön le, hogy a családod jobban akarja, hogy nyugis melód legyen, mint te. Ne ilyen alapon dönts!


De íme, a ROAD szakmák, amik mellett lesz magánéleted: radiológus, optometrista, aneszteziológus, dermatológus.

2018. aug. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Van igazság mindegyikben, és olyan dolgokat is írtatok, amelyekre eddig nem gondoltam. Még mindig nem tudom pontosan, mit fogok választani, de talán a TDK munka fog segíteni a döntésben. Két terület nyerte el a tetszésemet, és folyamatosan e kettő verseng. Mindig éppen az tetszik jobban, amelyikkel adott pillanatban foglalkozom. Majd meglátjuk, hogy lesz. A családomnak az erre irányuló kérdéseit pedig tanulom helyén kezelni... Nem mindig könnyű.
2020. dec. 22. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!