Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik zeneiskola felnőtteknek?

Létezik zeneiskola felnőtteknek?

Figyelt kérdés

Szeretnék zenélni tanulni, 20 éves vagyok. Nem profi, versenyszintű zenészre gondolok, csak valakire, aki megtanul hangszereken, valamint zenét producelni. (Bár ki tudja, popsztárként bármikor be lehet futni, pénz és marketing kérdése)


Sosem jártam zeneiskolába, nem volt rá alkalmam. Olyan iskolákra gondolok, mint a nyelviskola, oda sok felnőtt jár. Van zeneiskola felnőtteknek is? Producelést workshopokon, tanfolyamokon tanítanak. Hegedülni, gitározni, zongorázni hol tanuljak? Magántanár az egyetlen lehetőség?



2020. júl. 19. 21:47
 1/8 Mojjo ***** válasza:
100%

Olyan zeneiskoláról, ahova kezdőként, komolyabb zenei és hangszeres ismeretek nélkül jelentkezni lehetne, nem tudok.

Igen, magántanár lesz a megoldás. Illetve a zene elméleti hátterével elkezdhetsz ismerkedni már tanár nélkül is.

2020. júl. 20. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anettbp ***** válasza:
100%
Nézd meg a zeneiskola.hu oldalt, ott találsz felnőttképzést.
2020. júl. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindkettőtöknek! A magántanár jó, de szerintem egy osztályközösségben lenni jobb. Nem szeretek egyedül lenni. Mindkettőtöknek zöldet adok, és #2, megnézem az oldalt, kíváncsi vagyok. :)
2020. júl. 20. 14:11
 4/8 A kérdező kommentje:
Esetleg zenész OKJ-k vannak ugye? Ahhoz kell előzetes zenei tudás?
2020. júl. 20. 14:11
 5/8 anonim válasza:

Vannak olyan zeneiskolák, ahol foglalkoznak felnőttekkel is. Annyi a különbség, hogy a gyerekek 6-7 ezer ft körül fizetnek (nálunk ennyi a teljes árú,kedvezmény nélkül) térítési díjat egy félévre, neked asszem olyan 38-40 ezer körül van /félév(intézményenként eltérő).


Ez a zeneiskola.


Aztán van a zenész OkJ vagyis most még így hívják, arra hangszeres/énekes tudással lehet felvételizni. Van olyan,hogy klasszikus zenész okj, szórakoztató zenész okj, egyházzenész, népzenész stb.


Tehát elég sokfajta irány van. Hobbi szintre a legjobban egy olyan zeneiskolával jársz,ahol foglalkoznak felnőttekkel is. Anyagilag jobban jön ki,mint a magántanár, de az sem rossz persze. Én ezt ajánlom, már csak azért is, mert hiába szeretnél osztályközösséget, a hangszeres oktatás egyénileg folyik minden intézményben.

2020. júl. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. De anyagilag, hogy jön ki jobban a magántanár? Magántanár 5k ft/óra. Suli 40k ft/ félév
2020. júl. 21. 00:24
 7/8 anonim válasza:
Nem a magántanár jön ki jobban pénzben :) "Hobbi szintre a legjobban egy olyan zeneiskolával jársz,ahol foglalkoznak felnőttekkel is. Anyagilag jobban jön ki,mint a magántanár, de az sem rossz persze. " :)
2020. júl. 21. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja, értem, köszi. Hát fél egykor már aludnom kéne és nem itt lógni. :D
2020. júl. 21. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!