Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek a jövőben melyik...

Szerintetek a jövőben melyik szakma lesz jövedelmezőbb? Az óvónő vagy a vendéglátás/üzletvezető?

Figyelt kérdés
Most szeretnék tovább tanulni. Eddig egy étteremben dolgoztam diákmunkásként. Nagyon megszerettem a vendéglátást, a főnököm is felajánlott egy magasabb pozícíót ha maradok. Viszont ha még meg is szerzem a vendéglátás szakmát még több pénzt ajánlott (300 ezret kézbe). Csakhogy az óvónő szakma is nagyon érdekel. Nehéz döntenem. Melyik a jobb szakma a jövőben?

2020. júl. 22. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
98%

A vendéglátás mindig jól fog menni. Én is ezért kezdek el egy cukrász OKJ-t egyetem mellett. Ha a diplomás élet nem jön be, akkor is mindig ott lesz egy vendéglátós szakma, ahova mindig vannak állásajánlatok. A vendéglátós végzettség szerintem elég jó biztonságot ad.


Az óvónőit el tudod végezni munka mellett is levelezőn.

2020. júl. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
20%
A vendéglátás jól fog menni, csak automatizálható folyamatok vannak benne, és mint ilyen, éhenhalós lesz, mert nem lesz ennyi emberre szükség benne. Az óvónők nem keresnek jól, de a munkájuk nem gépesíthető.
2020. júl. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
15%

Robot szakács: https://www.youtube.com/watch?v=rNcPVvIs_tk


Cukrászat a valóságban: https://www.youtube.com/watch?v=r6aRnCiXHTk


Pincér: https://www.youtube.com/watch?v=SkWbNcGEJVc


Ha 20 éves vagy, akkor gondolkodj tovább, mert 40 évesen nem lesz munkád.

2020. júl. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
Ne hallgass az utóbbira! Magyarországnak sosem lesz pénze a vendéglátást automatizálni. A videók nem véletlenül nem magyar nyelvűek.
2020. júl. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
72%
Jártál te Budapesten az elmúlt 2 évben? Automata pénztárak, robotkar pakol a gyógyszertár raktárban, lassan ember se kell. Karakószörcsögpusztán nyilván nem idén lesz ilyen. De ideje kinyitni a szemed, mert nincs messze.
2020. júl. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Hát ha te mondod, hogy ez lesz, akkor ez lesz. Megadom magam mester.
2020. júl. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Az óvónői szakma jövedelmező??? Nem az, és szerintem nem is lesz az. Úgyhogy valószínűleg a vendéglátás jövedelmezőbb, de ki tudja, mit hoz ez a vírushelyzet, nem az lesz-e most egy ideig, hogy hol bezárják, hol újranyitják (korlátozásokkal) a vendéglátó egységeket.

Mindenesetre én az óvónőit választanám.

Rengeteg óvónőt keresnek most. De hogy mi lesz később, lesz-e sok gyerek, kötelező lesz-e az óvoda stb. nem lehet tudni. Most ha felmész a közigállás.hu-ra, állásajánlatok, láthatod, hogy nagyon keresett az óvónői. De lehet, hogy oka van, pl. az alacsony fizetés miatt kevés az utánpótlás? Nem tudom. A vendéglátósdihoz milyen végzettség kell a főnöködnél? Mert van az főiskolás is (turizmus, vendéglátás), vagy mit kellene elvégezned? Az óvónői 4 év, és valóban van levelezőn is, ahogy itt valaki írta, de az is heti két napot elvesz, péntek-szombaton van a képzés levelezőn is. Szerintem hálásabb munka gyerekekkel dolgozni, de ez csak magánvélemény.

2020. júl. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

De azt tudd, hogy óvónők nettója kezdőként 130 ezer. Borzasztóan keveset növekszik kb. 3-5 évente ez a bér......


Nézegesd a bértáblát és gondold át mit szeretnél.


Ha én ilyen jó lennék a vendeglátásban, hogy ezt mondaná a főnököm, ilyen bérért én azt választanám

2020. júl. 24. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ott akadtam meg, hogy 300 kézbe. Ebbe ma már semmiképp se mennék bele. Mi lesz a TB-vel és a nyugdíjjal? Ezekre is érdemes gondolni mert nem hiszem, hogy ennyi idősen olyan sokan rakosgatnának félre. Egyébként szerintem az óvónő szép szakma, ma komolyan érdekel és szeretsz a gyerekekkel lenni, akkor kezdj bele mindenképp, már csak azért is, mert nem fogod bírni örökké ezt a melót. Tehát szerintem második opcionak mindenképp jó, akár mondjuk negyven éves korod körül.
2020. júl. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!