Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Párterapeutának hogy lehet...

Párterapeutának hogy lehet tanulni? Egyetemen van ilyen lehetőség? Vagy pszichológia elvégzése nélkül van rá mód?

Figyelt kérdés

2020. júl. 24. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Pszichológia alapszak nélkül hogy szeretnél párterapeuta lenni? Ahhoz komoly szaktudás kell. A pszichológia (3+2 év egyetem) alapvető, és utána jönnek még a ráépülő szakképzések!!!
2020. júl. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Pszichológia alapképzés + krízistanácsadó szakpszichológia képzés, ha épp indul ilyen, vagy tanácsadó szakpszichológus képzés. Nem árt mellé egy mediátor vagy coach képzés sem, eszközkészletnek (nem a pszichológiai alapképzés rovására hogy ott állj eszközzel tudás nélkül, mert akkor simán csak kókler leszel, nem szakember).


Itt van egy képzett szakember például, de nézz meg többet is:

[link]


Ahol nem látsz pszichológia alapképzést a végzettségek között, jobb ha tudod, hogy amit csinál, azt normális országokban börtönnel "jutalmazzák".

2020. júl. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Pontosítanám az előzőt. Pszichológia alapképzés + pszichológia mesterképzés és utána jöhet a szakpszichológus képzés, de pár-és családterapeuta képzés még külön végezhető el, bár a tanácsadó szakpszichológus képzésen van családterápia szakirány, de ahogy láttam elég gyér, amitt tanítanak, szerintem az nem elég ahhoz, hogy jó szakember legyél.


Valóban illegális ezen képzések nélkül praktizálni...

2021. nov. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!