Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyhogy ilyen alacsonyak...

Hogyhogy ilyen alacsonyak lettek az NKE ÁNTK szakokon a ponthatárok?

Figyelt kérdés
Évről évre azt mondják, hogy mennyivel többen és többen jelentkeznek és hogy ez a minőség és a biztos jövő egyeteme. Erre pl a közigazgatási szervező szakon mkst lett a legalacsonyabb a ponthatár. A nagy durral beharangozott államtudomanyi osztatlan is most a legalacsonyabb, 330 ponttal lehet doktorit szerezni. Pedig rengeteg pénzt ölnek az egyetembe és folyamatosan reklámozzák, de mégis esnek a ponthatárok. Mondjuk érdekes, hogy a nemzetközi jellegű szakokat ez valamiért nem érinti. De miért van ez a csökkenés?

2020. júl. 24. 17:26
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
73%
1# válaszoló tökéletesen megírta. Én már elhagytam ezt az egyetemet, mert a légkör nagyon nyomasztó volt. A kar nagy része begyöpösödött konzervatív hallgatókból áll, akiket anyu,apu kormánytag visz oda tanulni, hogy “fényes jövőjük” legyen. Nekem több más szaktársam is otthagyta az egyetemet, nyílván a légkör egy dolog, de az oktatás színvonala, az egyetem rendezettsége is aggasztó. Sok dolgot lehetne olvasni az interneten a dolgokról, amik ott folynak, ha valaki elmesélné.
2020. aug. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Miért nem mondod el, hogy mik vannak ott 21-es? Én is nagyon rosszakat hallottam arról az egyetemről.
2020. aug. 3. 15:01
 23/30 anonim ***** válasza:
Milyen rosszakat hallottatok? Mostmár érdekel emgem is
2020. aug. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekel, mert én oda szeretnék jelentkezni, és amit tanulni akarok, azt csak ott lehet tanulni.
2020. aug. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Én például azt hallottam olyanoktól, akik oda jártak, hogy nagyon gyenge az oktatás színvonala és teljesen átgondolatlanul vannak felépítve a szakok tanrendje. Maga a diploma versenyképtelen, a versenyszférába átmenni nehéz vele. Akik ismerőseim elhelyezkedtek vele már rég megbánták mivel elegük van a közszféra lélekölő közegéből, de váltani nem igazán tudnak.
2020. aug. 3. 15:57
 26/30 anonim ***** válasza:
Ez az államtudományi képzésre vonatkozik vagy a 2 nemzetközire is? (Nemzetközi bizpol, nemzetközi igazgatás)
2020. aug. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
Bizpolrol nem hallottam semmit, allamtudományin meg még egy évfolyam sem végzett, így arról nem tudom az elhelyezkedési lehetőségeket, de a képzés elég gyenge. A nemzetközi igazgatásra viszont abszolút igaz, hogy nem sokat ér, haszontalan tudás. Ott végzett ismerőseim közül egysem dolgozik a külügyben, sőt, mind olyan munkát végez, amit bármi más diplomával is csinálni lehet.
2020. aug. 3. 16:54
 28/30 anonim ***** válasza:
Engem bővebben az RTK érdekelne, ha valaki arról tud valami konrètabbat.
2020. aug. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%
Az RTK jó, tisztként egész türhető a fizetés, ami az évekkel növekszik. Biztos elhelyezkedés, bár oda küldenek ahol szükség van rád, kivéve ha nagyon jó az átlagod. Akkor te választhatsz.
2020. aug. 3. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Nemzetközi igazgatásira rá szoktak ,,rakni” egy mestert,úgy már versenyképes.Nem magában találták ki azt a három éves alapképzést,a szakleírásban is benne van,hogy felkészít a további tanulmányokra (mesterképzésre).
2020. aug. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!