Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyhogy ilyen alacsonyak...

Hogyhogy ilyen alacsonyak lettek az NKE ÁNTK szakokon a ponthatárok?

Figyelt kérdés
Évről évre azt mondják, hogy mennyivel többen és többen jelentkeznek és hogy ez a minőség és a biztos jövő egyeteme. Erre pl a közigazgatási szervező szakon mkst lett a legalacsonyabb a ponthatár. A nagy durral beharangozott államtudomanyi osztatlan is most a legalacsonyabb, 330 ponttal lehet doktorit szerezni. Pedig rengeteg pénzt ölnek az egyetembe és folyamatosan reklámozzák, de mégis esnek a ponthatárok. Mondjuk érdekes, hogy a nemzetközi jellegű szakokat ez valamiért nem érinti. De miért van ez a csökkenés?

2020. júl. 24. 17:26
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%

Na, az államtudományi szak az annyit is ér. Ott pártkatonákat képeznek csak, nehogy arra menj..


Azért van a csökkenés,mert kevesebben és alacsonyabb pontszámmal rendelkeznek. Illetve sokaknak nem szimpatikus, hogy az egyetem nagyon kötődik a Kormányhoz..

2020. júl. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
96%
Idén majdnem mindenhol alacsonyabbak a ponthatárok, pl ahova én jelentkeztem, tavalyhoz képest 50-el.
2020. júl. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
52%
Hála az égnek, ahová én megyek az NKE-n belül ott is csökkent a minimumra, úgyhogy nyugodt vagyok.
2020. júl. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
85%
Az első válaszolónál a pont, valóban egyre népszerűtlenebb lehet a fiatalságnak az egyetem szoros viszonya a kormányhoz, sajnos egy-két szép épület kevés a jó hírnév kialakításához.
2020. júl. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
64%

Amikor megalakult az egyetem, nagy volt az érdeklődés az átalakult közigszerv képzésre (elődje az igazgatásszervező volt), majd később az új államtudományira, viszont ez az érdeklődés évről évre csökkent.

Most meg rekord kevesen jelentkeztek a képzésekre, amit én nem a vírus miatt kialakult helyzetnek tudok be, hanem mert időközben rájött a jónép, hogy ezek a képzések egyáltalán nem versenyképesek.

Hiába kommunikálják, hogy minőségi képzés, biztos jövő, dolgozhatsz a versenyszférában is akár, vagy miniszter, államtitkár lehetsz, stb.

A biztos jövő az lesz, hogy egy kormányhivatalnál elhelyezkedsz nettó 120-130k-ért, és kormányablakban vagy egyéb más osztályon befásultan fogsz ügyfelezni, olyan ügyfelekkel, akikkel rémálmaidban sem szívesen találkoznál, és nagyon hamar koravénné fogsz válni, zéró kitörési eséllyel.


Talán ezért is lett a közigszerv ANA-n 305 a ponthatár, mert egyre kevesebben képzelnek el maguknak ilyen közSzolga jövőképet.

2020. júl. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Szerintetek a nemzetközi igazgatási önköltségesen miért annyival alacsonyabb a ponthatár,mint államin?Ennyire azért nem jelentkeztek kevesen szerintem,és ha a nemzetközi biztonság-és védelempolitikait nézzük,nem sokkal szokott magasabb lenni ott a ponthatár.
2020. júl. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
6-os válaszoló: valószínűleg azért mert szinte mindenki államin van az adott szakon, és emiatt így tudták meghúzni hogy elég kevés ponttal is bejuthatott valaki az önköltségesre
2020. júl. 26. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Hát, igen én is elég sok rosszat hallottam az egyetemről, mármint, hogy a képzés elég gyenge és a diploma is versenyképtelen, de azt nem gondoltam volna, hogy ekkorát zuhannak a ponthatárok és az egyetem megítélése. Csak miért kell ennyi pénzt ölni egy olyan egyetemre, ahol kormányablak ügyintézőket tanítanak és ahová ilyen alacsony pontszámu emberek járnak?
2020. júl. 27. 10:06
 9/30 anonim ***** válasza:
64%
Az első lényegében meg is válaszolta ezt, pártkatonákat képeznek, és a Kormánynak (a mindenkorinak egyébként) fontos, hogy a közigazgatás vezető, és egyéb pozícióit a hozzájuk hű emberek töltsék be. Nyilván akkor juthatsz el vezető poziba ha megvannak a megfelelő kapcsolatok, illetve az elvárt magatartást tanúsítod. De ezt a "miért kell ennyi pénzt ölni...?" kérdést sajnos nagyon sok téma kapcsán fel lehet tenni manapság.
2020. júl. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
89%
Még jó hogy a ponthatárok még mindig nem OH vagy maga az iskola szabja meg, hanem a jelentkezőknek a teljesítménye alapján.
2020. júl. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!