Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Két teljesen különböző szak...

Két teljesen különböző szak végzése két másik egyetemen lehetséges?

Figyelt kérdés
Idén az ELTE-ÁJK-ra jelentkeztem jogra, de nagyon érdekel a dietetika is a SOTE-n, jövőre lehet újra jelentkezni, és a következő évtől azt a szakot is végezni pl levelezőn? Nagyon érdekel, hogy ilyet lehet -e, előre is köszi!

2020. júl. 25. 15:14
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Diplomás ápoló, gyógypedagógus és pü-számvitelem van 😂
2020. júl. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Lehetni lehet kérdés, hogy bírod e majd
2020. júl. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni lehet, de a második képzést neked kell állni, ha csak a jogot nem hagyod ott. (12 államilag támogatott félév van)
2020. júl. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat😊😊 #1 király vagy!!
2020. júl. 25. 17:15
 5/9 anonim ***** válasza:
17%
Sajna nem király. Gerincsérülés miatt kellett abbahagyom az ápolást, a gyp meg egyszerűen rossz választás volt, a lakóhelyemen sajnos a szakirányom felesleges, hiába nincs rajtam kívül más, megkerülik a jogszabályt, hogy ne is kelljen. Úgyhogy nem királyság, csak pech.
2020. júl. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt nagyon sajnálom :( de normál körülmények között az lennél. És ha elköltöznél? A pénzügy számvitelre szükség van szinte mindenhol. Én úgy tudom legalábbis, bár nincs sok tapasztalatom
2020. júl. 25. 17:33
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
A pénzügy-számvitelből élek, könyvelőirodám van. :)
2020. júl. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
97%

És ha egymás után csinálnád a két egyetemet?Elvégzed ezt és utána tudod úgy a másikat levelezőn,hogy közben már dolgozol a meglévő diplomáddal :) én ezen gondolkozom,én is joghoz hasonlót fogok tanulni (nem konkrétan jogot) szeptembertől,és engem is ugyanúgy édekel egy SOTE-n lévő szak is.:D (Ha ezzel kapcsolatban van kérdésed azt privátban légyszi:D,de örülök,hogy nem csak én vagyok így).

Úgy tervezem,hogyha ezzel az egyetemmel végeztem,akkor megyek oda levelezőn.Egymás mellett két egyetem szerintem nagyon necces,jobb,ha lassabban de biztosabban haladsz,és jobb diplomákat kapsz,mintha rosszabb jegyeket szereznél,mert egyszerre kettőt tolsz egymás mellett.Viszont ez attól is függ,hogy mennyire fog menni ez a szak,de nem hiszem,hogy lazán tudnék mellette még egy egyetemet tolni,diákmunkázni és egy kicsi szabadidővel rendelkezni is.😕

2020. júl. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg nincs az efféle párhuzamos képzésnek akadálya, azonban ha nem vagy tanulózseni, lehetetlen vállalkozás. Legfőként azért, mert a két vizsgaidőszak a két egyetemen egyszerre lesz, s abba teljesen belerokkansz. Már a jogon letenni az összes, mintatanterv szerinti vizsgát a vizsgaidőszakokban önmagában is nagy stressz és nagy szellemi teljesítmény. Emellett még letenni mondjuk 6-8 további vizsgát a SOTE-n - erről inkább ne is álmodj. S akkor arról még nem is beszéltünk, hogy a levelezős SOTE-s óráid ütközhetnek az ELTE-s óráiddal, s a nappalis gyakorlatokról általában legfeljebb hármat szabad hiányozni, így összeegyeztetni a kettőt nem biztos, hogy mindig megoldható lesz.


Semmiképpen nem tanácsolom tehát, hogy ilyenbe belevágj. Szinte reménytelen, nincs realitása. Bár szerintem a jogon elvégzett első félév után magad is belátod ezt, így eleve jelentkezni sem fogsz a SOTE-ra jövő februárban. Inkább végezd el a jogot, s ha munkába álltál, akkor próbáld levelezőn végigcsinálni a dietetikát, ha még akkor úgy gondolod.

2020. júl. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!