Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogi kar mellett másik képzés?...

Jogi kar mellett másik képzés? Lehetséges?

Figyelt kérdés
Gimis vagyok, jogi karra szeretnék menni. Gondolkoztam, hogy mellette pszichológiát vagy anglisztikát tanulnék, mert így két végzettségem lenne egy képzés alatt. Szerintem ez hasznos. De gondolom nem kivitelezhező, mert rettentően nehéz (már maga a jog is). Még okj-s képzésen is gondolkodtam, szóval egyetem mellett valamit csinálnék abban a roppant kevés szabadidőmben. Mi a véleményetek erről? Ha feladom a társas kapcsolataimat, lehetséges? Vagy okj-n elvégezni mondjuk masszőr vagy valami fizikai szakmát. Ez szerintem jobb lenne, mert akkor a sok tanulás közben valami szellemileg kevésbé leterhelőt művelnék/tanulnék.
2019. jún. 23. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én jogra járok harmadik éve. Nagyon kevesen bírnak két képzést egyszerre, de szoktam látni közgazdaságtan, pszichológiát, valamilyen tanárit a jog mellett, de biztos van más is, egy ismerősöm agrármérnökit, egy másik orvosit végzett mellette. Szerintem viszont ne egyszerre kezd a kettőt, előbb nézd meg, hogy egyáltalán a jog megy-e, bírod-e, hogy ne fulladj bele mindkettőbe egyszerre. Inkább várj a jogon legalább 1 évet, nézd meg, hogy hogy megy, és aszerint kezdj mellé egy második szakot.

Egy OKJ szerintem is belefér, jobban, mint egy pszichológia, de azzal is várj szerintem egy évet. Előbb szokd meg a környzetet, tanulást, stb, nehogy túlterheld magad.

De, mint mondtam, vannak, akik egyből belevágnak egyszerre kettőbe (nem tudom, hogy kivel mi lett később), de ez a saját kapacitásodtól is függ, csak ezt nehéz megítélni, mert szerintem egy gimnázium sem készít fel arra a mennyiségre, ami az egyetemen vár.

2019. jún. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem úgy van, hogy az első évek a könnyebbek? Igazad van, az első évben meg kell szoknom a hatalmas terhelést, ami a jogi egyetemen van, viszont én, mint laikus úgy gondolom, hogy minden eltöltött évvel nehezebb lesz a jog, nem? Elején csak római jog, meg ilyenek vannak, később mennek bele a bonyolultabb törvényekbe, szabályokba, vagy nem? Szóval ha csak másodikban kezdek bele, és pl három éves a képzés, akkor inkább a második, harmadik és negyedik évemen az egyetemen vegyek fel egy másik képzést? Egyáltalán késleltetve lehet? Ja és melyik egyetemre jársz? Lenne még pár kérdésem, ha van kedved és időd válaszolni :)
2019. jún. 23. 20:09
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én jogra jártam (ELTE), szerintem ne kezdj el rögtön egy másik szakot joggal, eléggé nagy átállás lesz a gimiről a jogi egyetem. Ez nem igazán így van, hogy az elején könnyű, mert éppen azért nehéz mivel itt rengeteg mindent kell nagyon gyorsan és pontosan megtanulnod. Először szerintem vedd jól a kezdő akadályokat, kitapasztalod mit bírnál el. Nekem is voltak évfolyamtársaim párhuzamosan vittek más képzést, ők nem fejezték be 5 év alatt a jogi kart, illetve elég rossz átlaguk lett jogon, amit nem biztos, hogy célszerű bevállalni tekintettel arra, hogy a diplomaminősítést nézik a legtöbb állásnál, illetve egy csomó ösztöndíj, pályázatnál alap a jó tanulmányi eredmény.

Ha kérdésed van, írj nyugodtan!

2019. jún. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!