Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségi és szakmai vizsgán...

Érettségi és szakmai vizsgán abban a tízperces felelésben fognak kérdezni, vagy kisegíteni? Nektek segítettek/kérdeztek a tanárok a vizsgán?

Figyelt kérdés

2020. júl. 26. 13:30
 1/10 anonim ***** válasza:

Persze. Ha szóbelin megakadsz, kapsz segítő kérdéseket.

Azt lehet látni, hogy valaki izgul, vagy bizonytalan a tudása.

2020. júl. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jaj de jó, már azt hittem, hogy mindent magamtól kell mondanom. :) KÖSZÖNÖM!

Attól féltem, hogy a vizsgán csak poker face fejjel hallgatják végig a tételt amit húztam, és a végén csak annyit kérdeznek, hogy készen vagyok-e magam részéről.

2020. júl. 26. 13:35
 3/10 anonim ***** válasza:
minimum 30 perces, nem 10
2020. júl. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
ha jól tudom a felkészülési idő 15 perc, a válaszidő pedig 10 perc. Vagy másképp van ez?
2020. júl. 26. 13:47
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem, jól tudod.


Kihúzod a tételed, leülsz, kidolgozod.

Elkezded mondani, a lényeg, hogy ha valamit nem tudsz teljesen, ne akadj meg, hanem lépj tovább.


Mondjuk xy terv 7 lépésből áll, de ötnél többet nem tudsz a jegyzet re írni, akkor ne mondd, hogy 7 lépésből áll, hanem csak, hogy az xy terv részei.


Közben is segítenek, ha megakad nál, de ha tudod folyamatosan mondani a tételt, és kihagysz valamit, vagy hiányosan mondod el, akkor a legvégén vissza kérdeznék rá, vagy rávezetnek.

2020. júl. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha elakadsz segíteni fognak, viszont abszolút nem tudsz semmit akkor kérdezget téged a tanár.


Én elmondtam a tételem(összefüggően,szakszavakkal stb.) és a legvégén kérdeztek egyet tőlem. A tanár később annyit mondott, hogy azért tette, hogy nem-e tanultam be csak a tételeket, hanem tudom is használni őket. Ez szakmai érettségin volt.


Érettségin a felkészülési idő 30 perc és 10-15 perc a tétel elmondása. Szakmai vizsgánál nem tudom, hogy hogyan van.

2020. júl. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

6: A szakmai vizsgád ezzel hogy zárult? Milyen eredményt értél el?

2020. júl. 26. 14:32
 8/10 anonim ***** válasza:

Technikusiba ( 13. osztály) megyek szeptemberben és ott lesz szakmai vizsga, ez csak egy szimpla szakmai érettségi volt(12. osztály végén). Ez volt a kötelező 5. tárgy szakgimiben.


Szakmai infó (előrehozott)érettségit tettem középszinten tavaly 90% lett, ott volt szóbelim is. Fentebb leírtam, hogy milyen volt. Idén pedig emelt szinten és az 87% lett.

#6

2020. júl. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon ügyes voltál akkor. GRATULÁLOK!

Én kereskedelem szakon vagyok szakközép iskolában és jövő májusban lesz szóbeli vizsgám. 2021-ben érettségizek.

2020. júl. 26. 15:08
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nekem segítettek, bár nem sokat kellett, mert utálom, ha beledumàl a tanár a folyamatos beszédembe, szóval csak akkor szólaltak meg, ha elakadtam. De sok tanár rosszindulatból beledumàl, hogy összezavarjon, olyankor válaszolj a kérdésére, és folytasd ahol abbahagytad.
2020. júl. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!