Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Államilag finanszírozott...

Államilag finanszírozott grafikus képzés?

Figyelt kérdés

Most megyek 11-be és ugye lassan itt az ideje eldönteni hol szeretnék tovább tanulni. Eddig úgy volt hogy a Krea egyetemet célzok meg, annak is a grafika szakát, hogy majd az animálással tudjak tovább menni. Csakhogy a szüleim mondták hogy nem tudnánk fizetni a tandíjat, de szinte biztos vagyok benne hogy sehol sincs ez a szak államilag finanszírozva.


Valaki tud esetleg ilyen egyetemet, vagy valami megoldást a helyzetre?



2020. júl. 27. 12:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az Eszterházy Károly Egyetemen Egerben, a Magyar Képzőművészeti Egyetemen Budapesten és a Pécsi Tudományegyetemen is van állami ösztöndíjas grafikusművész szak.
2020. júl. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Felhi1 válasza:
100%

Sokan nem tudják, de a Moholy-Nagy Művészeti Egyetemen (MOME) van államilag támogatott hely alapképzésen is, METU-n csak MA-n.


MOMÉ-n korlátlan az államilag támogatott helyek száma, így ha jó vagy biztos felvesznek a szakra úgy hogy nem kell fizetned. Amíg oda jártam egy emberről tudtam az egész egyetemen aki fizetős helyen volt mesterképzésen, de ő is csak azért mert elfogyott az államilag támogatott 12 féléve. Szóval időben vagy, inkább arra szánjatok összeget, hogy a következő 1-2 évben eljársz előkészítőre szakmai és rajzi ismeretek miatt, Kopek Ritát ès a Budai Rajziskolát ajánlom, de nézz körbe, mert általános tapasztalat, hogy előkészítő szükséges a bekerüléshez. Még mindig jobban jössz ki anyagilag, mint ha a Kreára járnál és a tudás/diploma szempontjából is relevánsabb véleményem szerint. Csak fontos az előrelátó tervezés. Sok sikert!

2020. júl. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rendben, nagyon köszönöm a válaszokat
2020. aug. 23. 03:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!