Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Bármely emelt érettségivel...

Bármely emelt érettségivel való jelentkezés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A felvi.hu-n találtam egy olyan listát, ahol feltüntetik azokat a szakokat, ahol elvileg bármely emelt érettségivel felvételt lehet nyerni. Valósak ezek az információk? Pótfelvételi eljárás során szeretnék jelentkezni egy olyan alapszakra, amely szerepel ezen a listán, de egy olyan emelt érettségim van, amely az adott szakra nem bemeneti követelmény egyáltalán, tehát nincsen felsorolva. Biztosra szeretnék menni, hogy tényleg van-e ilyen, és akkor is elfogadják, ha nincsen felsorolva. Több hivatalos helytől érdeklődtem, de ellentmondanak egymásnak a válaszok.


Kérem, hogy olyan ember írjon, aki hasonlóan járt el, hogy valóban úgy felvételizett valamelyik szakra (amelyik a listán szerepel), hogy olyan emelt érettségije volt, ami amúgy nem bemeneti követelmény, de elfogadták.


[link]


Köszönöm szépen az értelmes válaszokat!



2020. júl. 27. 15:28
 1/9 anonim ***** válasza:
25%

Hello


Én ilyennel még nem találkoztam, de szerintem elég fura lenne, ha mondjuk egy emelt angollal be tudnál kerülni informatika szakra, vagy emelt magyarral az orvosira. Ez fura, de utánajárok én is, mert ez engem is érdekel.

2020. júl. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik szak esetén nem követelmény 1-2 emelt érettségi akkor oda, ahogy a felviben felsorolt és általad emlitett szakok esetében :barmilyen emelt érettségivel lehet jelentkezni. Ennek az az oka, hogy az 1 emelt ugye eleve feltétel, de bizonyos szakok pld. Gazdasági alapszakok eseteben korabban és most sem kérnék emelt érettségi vizsgát. Viszont azzal is számolni kell, hogy ha nem felvételi tárgyból van emelted, akkor az utana járó +50 pont sem számít a felvételi pontba.
2020. júl. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Kezdem érteni, amit leírtál. Szóval ugyan teljesítem azt a feltételt, hogy van egy emelt érettségim, azonban plusz ötven pontot nem kapok érte, így viszont akkor mondjuk két másik érettségimből fogják számolni? Két középfokúból? Ez az egyetlen emelt érettségim sajnos, idén mentem újra érettségizni, pont emiatt, mert enélkül nem vesznek fel. Kicsit másképp alakult azóta, ezért vagyok ebben a helyzetben.
2020. júl. 27. 16:19
 4/9 anonim ***** válasza:
8%
Leirod, hogy melyik szakcsoport érdekel, gazdasag v informatika v egyéb?
2020. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Jogi alapképzés, igazságügyi igazgatás.
2020. júl. 27. 16:35
 6/9 anonim ***** válasza:
8%
De oda az igazságügyi igazgatás elfogadjak a magyar érettségit szoval megkapod a +50 pontot.
2020. júl. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Egy szakmai emelt érettségim van, aminek nincsen köze ehhez.
2020. júl. 27. 16:54
 8/9 anonim ***** válasza:
15%
Ha ez a helyzet, akkor neked valószínűleg a magyar és a töri közép érettségidet kell figyelembe venni.
2020. júl. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, így már érthető.
2020. júl. 27. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!