Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyész Msc előtt milyen...

Vegyész Msc előtt milyen alapszakot érdemes/lehet végezni?

Figyelt kérdés

2020. júl. 27. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kémia és vegyészmérnöki adják magukat, de határterületekről is van átjárhatóság (biológia, biomérnöki, környezettan, környezetmérnöki, fizika).

A kérdés persze az, hogy mi a célod; de valószínűleg akkor jársz a legjobban, ha a két tisztán kémiás közül választasz egyet.

Ha meg úgy értetted a kérdést, hogy vegyész BSc-MSc-t mindenképp végzel, de előtte vagy párhuzamosan csinálnál valami más szakot is, akkor jó választás lehet a gépészmérnöki (anyagtechnológia specializációval), vagy a molekuláris bionika mérnöki.

2020. júl. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem párhuzamosan értettem, arra nem vállalkoznék.

Egyébként a biológia alapszakon nagyon gondolkodtam. Bár igaz, hogy a kémia vagy a vegyészmérnöki jobban adja magát... Amúgy fizikából nagyon rossz vagyok, de kémiából és biszoból színötös, remélem ez nem gond.

2020. júl. 27. 21:06
 3/4 anonim ***** válasza:

#1-es vagyok.

Mivel a biosz is jól megy, gyógyszerész osztatlanon nem gondolkodtál esetleg a kémia helyett? Vagy a mindenképp tisztán kémiát szeretnél tanulni?

2020. júl. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De de, azon is gondolkodtam, meg el is vetettem, de talán nem teljesen. De valamiért abban túl nagy jövőt nem látok magamnak; gyógyszertárban nem szeretnék dolgozni, a gyógyszercégektől óva intettek többen is, egy magán gyógyszertárhoz meg kezdőtőke kell. Illetve kicsit az elveimnek is ellent mond, ugyanis eléggé gyógyszeripar ellenes vagyok, habár ez nem feltétlen zárja ki azt, hogy gyógyszerész legyek. (Pl vitamin gyártáshoz is biztos alkalmaznak gyógyszerészeket)

Na mindenesetre megfontolandó. De szerintem nehezebb is valamilyen szinten.

2020. júl. 27. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!