Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítene valaki eligazodni a...

Segítene valaki eligazodni a pénzügy-számviteli képzéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Szóval könyvelő szeretnék lenni. Nézegettem a képzéseket és azt találtam hogy ezt kell elvégezni. Azonban ebből van OKJ Főiskola és Egyetemi képzés is. Főkönyvelő lehetek egy okj-vel vagy ahhoz már főiskola kell? Illetve láttam a felvin hogy kétféle (pénzintézeti és vállalkozási) pénzügy számvitel is létezik. Mi a különbség? Ha netalán tán nekem az a tervem hogy itthon könyveljek másoknak (magánszemélyek/kisebb cégek), akkor melyiket kell elvégezni? Illetve ebben az esetben OKJ/Főiskola vagy egyetemi végzettség kell?

Illetve láttam olyat még az okj-k között hogy mérlegképes könyvelő ha valaki erről is tudna mesélni?

Szóval összegezve a legrövidebb utat keresem ahhoz, hogy itthon egy kisebb vállalkozásba tudjak másoknak könyvelni és az ehhez vezető lehetséges utat szeretném megtudni.

Előre is köszönöm a segítséget. :)



2020. júl. 28. 09:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Eddig 2 útja volt: érettségi +pénzügyi számviteli ügyintéző okj+ vállalkozói mérlegképes okj vagy. Érettségi psz alapképzés és utana 75.000 ft és kiallitjak a mérlegképes okj bizonyitvanyt. Illetve ha más uzleti diploma esetén könnyített mérlegképes okj. Azonban megszűnik az okj 2021 től és nem szerepel a mérlegképes könyvelő tanfolyam a szakmábak között, ami valószínűleg azt jelenti, hogy kamarai képzés lesz mint pld. a könyvvizsgáló. Szóval jelenleg vagy beiratkozol psz alapképzésre vagy egyelőre a pénzügy számvitel okjre és majd kiderul hova tovabb.
2020. júl. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget :)
2020. júl. 28. 10:46
 3/7 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint az úgy megfelelő lenne ha elvégeznék egy pénzügy számvitel szakot főiskolán (levelező) és utána kiállítanak erről nekem egy papírt és tudok könyvelni.
2020. júl. 28. 10:49
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen, jelenleg ez a helyzet. Psz 7 félév szóval addig soj minden valtozhat, de érdemes figyelni azt is, hogy a pénzügyi számviteli ügyintéző képzés után a kamara biztosít e lehetőséget egy új könyvelő képzésre, de a mai állás szerint. Mindkettő út 3-4 év, de kozben érdemes könyvelő irodaban gyakornoki helyet vagy pénzügyi szakképzés eseten munkat keresni.
2020. júl. 28. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget :)
2020. júl. 28. 14:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy önállóan könyvelhess cégeknek, regisztrált mérlegképes könyvelőnek kell lenned, ami a papír megszerzését követően 2 év igazolt gyakorlat után lehetséges. Érdemes könyvelőirodában dolgozni, hogy teljes rálátásod legyen a könyvelői munkáról (sajnos a legtöbb könyvelőiroda nagyon lehúzós hely: majdnem minimálbérért megcsináltatnak veled mindent is, amíg a főnök kéthavonta wellnessezni megy).
2020. szept. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Az nekem nem baj második állás lenne végül. Inkabb ilyen itthoni munka ami kiegészíti a jövedelmem.
2020. szept. 30. 19:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!