Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha felvettek önköltséges...

Ha felvettek önköltséges szakra, később átmehetek államira?

Figyelt kérdés
Korábban azt hallottam, hogy akit önköltséges szakra vesznek fel és az egyetemen kitűnően tanul, azt átveszik államilag támogatottra, amennyiben ott van még szabad hely. Ez mennyire igaz?

2020. júl. 28. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
97%

Igen, ez igaz.

De a jó tanulmány mellett szerencse (kapacitás) kérdése is.


Legegyszerűbben úgy fogalmaznék, hogyha államiról is át lehet kerülni önköltségesre, önköltségesről is államira, de előbbihez nagyon hülyének kell lenned, utóbbihoz pedig szerencsésnek és remek tanulónak.

2020. júl. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%

Elvileg igaz és jól hangzik, de a gyakorlatban ez nem csak a szorgalmadon fog múlni.


Egyik rokonom a tanár "jóindulata" miatt csúszott át önköltségesre államiról és hiába tanulta szét magát, minden más tárgyból jól teljesített, de ez a tanár azt akarta, hogy megszívja és meg is szívta, szóval ne legyenek hiú ábrándjaid, az egyetem nem az a hely, aminek álmaidban gondolod....

2020. júl. 28. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nekem is sikerült meg pár szaktársamról is tudom, hogy őket is átvették államira. Mondjuk tényleg nagyon jó volt az átlagom, sokat tanultam érte.
2020. júl. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Gyakorlatilag ha tényleg jók az eredményeid onnantól már csak szerencse kell, hogy legyen helyed az államisok közt. Nálunk most július elején lehetett leadni az átsorolási kérelmet, erre évente 1x van lehetőség.
2020. júl. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Át, de ehhez

1. NAGYON jó tanulmányi eredmény kell

2. szerencse kérdése is

Szóval erre nem lehet alapozni.

2020. júl. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne bízz az átsorolásban, jelentkezz újra. Tapasztalatból mondom.
2020. júl. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!