Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nincsenek kiterjedt kapcsol...

Ha nincsenek kiterjedt kapcsolatrendszerem, akkor inkább ne legyek jogász?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni, nézegettem az egyetemi szakokat, eddig a jogász fogott meg belőlük a legjobban. Lehet, hogy furcsa, de egyébként szeretek tanulni, szerintem a bejutással nem lenne gondom. De itt, a gyakori kérdéseken véleményeket olvasva,vagy állásokat nézegetve most nem tudom, hogy mi legyen. A szüleim, közelebbi családtagjaim vagy barátok között nincsenek befolyásosabb emberek, sem jogászok.Igazából nem ügyvéd vagy bíró szeretnék lenni, inkább a közigazgatás területén dolgoznék vagy valamilyen cégnél. Ebből kiindulva tényleg nem fogok tudni állást találni? Egyetemen lehet ezt a hiányt kapcsolatépítéssel korrigálni? Esetleg nézzek más szakot, ami érdekel?

2020. júl. 28. 14:53
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nincs*
2020. júl. 28. 15:02
 2/13 anonim ***** válasza:
66%
Az csak egy téveszme, hogy kapcsolatok nélkül valaki nem lehet egy jól kereső jogász. Ne a kapcsolatok hiánya miatt mondj le egy szakról!
2020. júl. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Majd építesz. Tanulj!
2020. júl. 28. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A jogi területhez nem értek különösebben, de én is az egyetem alatt építettem ki egy egész jelentős kapcsolati hálót a gyakornoki munkáim során. Szerintem jogászként is teljesen reális ez az út.
2020. júl. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Ebben az országban nem elég ha jó szakember vagy bizonyos esetekben. A jogászoknak a teteje korrupt mint a fene a többit nem tudom.
2020. júl. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon elszomorított a kérdésed. Menet közben kell az önbizalmat megszerezni. Kapcsolat az egyetem alatt épül. A tehetség mindig megtalálja az útját. Nem szabad előre aggódni. Arra jelentkezz, ami erdekel. Undorító, mikor valaki csak penzvagybol erőltet egy tudomanyteruletet, és szenved az egyetemen. Téged ez erdekel, és ez a fontos. Én pl. a kiemelkedő szakdolgozatom miatt maradhattam bent az egyetemen. Levelezoskent nem nagyon ismerek a tanszéken, még TDK-s sem voltam.
2020. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Amúgy a mostani helyzet egy dolog. A végzésedkori helyzetet csak bejosolni lehet...
2020. aug. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Ebben az országban nem a normalitás dönt sok esetben és kötve hiszem, hogy 5 év múlva jobb lenne a helyzet. Baromi korruptak vagyunk és nem hinném, hogy javulna mire ő végez.
2020. aug. 2. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Korábban sorban álltak az ugyvedjelolti helyekért. Ma szinte a jelolt válogat. Ezt senki nem látta, mint ahogy az állami helyek szerintem helyes zárt számúsagat (amit szamos szakon kellene ezen a módon alkalmazni). A korrupció hoaxnak mi köze ahhoz, hogy a fiatalur hol talál állást, főleg kozigest?
2020. aug. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
6: ismerek=ismertek
2020. aug. 2. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!