Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BGE egyetemen szeretnék...

A BGE egyetemen szeretnék tanulni. Mik kellenek hozzá?

Figyelt kérdés

Most kell legalább 1 emelt érettségi + 1 nyelvvizsga? Vagy csak nyelvvizsga kell? Mindenhol mást olvasok.


Valaki kitudna segíteni?:D



2020. júl. 28. 23:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy emelt követelmény. Nyelvvizsgáért is kaphatsz plusz pontot, feltéve, ha nem abbol a nyelvből van az emelted. Ne "mindenhol" olvass, hanem a felvi.hu-n, az a hivatalos.
2020. júl. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A nemzetközi gazdálkodás (angol nyelvű) szakán szeretnék jövőre indulni. Nincs emelt szintű érettségim, sem nyelvvizsgám. Viszont angolból bőven megütöm a középfok szintjét, és utólag tehetek emelt érettségi vizsgát, de szeretném tudni szükséges-e. Kiszámoltam, a jelenlegi középszintű érettségi pontjaimmal (plusz hozzászámoltam a középfokú angol nyelvvizsgát amit addigra leteszek) és meghaladom a minimum ponthatárt. A felvi.hu-n én valamiért nagyon nehezen igazodok ki, lassan 2 órája bújom válaszokért. De pont szerint benne vagyok,de nem tudom hogy szükségem van-e emelt érettségire is hozzá, vagy elég a nyelvvizsga?
2020. júl. 28. 23:22
 3/8 anonim ***** válasza:
2020 ota mindenhova kell legalább egy emelt érettségi. Hiába van meg anélkül a pontszámod, nem teljesíted a felvételi követelményeket. Ezalol csak néhány művészeti szak a kivétel.
2020. júl. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Viszont, ha az emelted angolbol lesz, akkor az angol középfokúért már nem kapsz plusz pontot
2020. júl. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Anno a töri érettségim elég gyenge lett (40%-os közepes). Ha abból leteszem csinálok emeltből mondjuk 75%-ot akkor azzal is kell számolnom a pontokat? Mert az sokat dobna az esélyeimen
2020. júl. 28. 23:34
 6/8 anonim ***** válasza:

felvi.hu-rol:

"kettőt kell választani: földrajz v. gazdasági ismeretek v. informatika v. matematika v. történelem v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(20) v. egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy(21) v. egy idegen nyelv(23) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(22)"


Tehát igen, lehet a töri is az emelt, de plusz 50 pontot csak akkor kapsz, ha legalább 40%-os az eredményed. Töri mellett viszont kaphatsz plusz pontot az angol nyelvvizsgáért is.

2020. júl. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
*legalább 45%-os. elírtam, bocsánat
2020. júl. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm szépen!
2020. júl. 28. 23:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!