Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik szakot válasszam és miért?

Melyik szakot válasszam és miért?

Figyelt kérdés
A problémám az lenne, hogy több szakban is gondolkoztam már. Az első a pszichológia volt, aminek fontos eleme a biológia és ha gimnáziumban nem tanulom emelt szinten nehéz lesz az egyetem. Viszont nagyon érdekel a politika, szóval vagy polikatudomány vagy államtudomány. Oda viszont kötelező a történelem (ami egyébként a pszichológiai szakra is jó). És tanácsot szeretnék kérni abban, hogy hogy oldjam meg azt, hogyha mégis meggondolnám magam mire oda kerül a sor, ne legyen baj. A magyar és a töri mindenhova jó, a biosz pedig fontos a pszichológiához. Az is megoldás hogy töri és biosz de lehet fölösleges lesz a biosz emelt érettségi és jobben kéne majd helyette a magyar. Szóvak igazából 2 kérdésem lenne. Melyik 2 tantárgyból tegyek emelt érettségit és melyik szakot lenne a legérdemesebb választani (pszichológia, polikatudomány, vagy államtudomány)? Előre is köszönöm a válaszokat. 17L

2020. júl. 30. 19:35
 1/7 anonim ***** válasza:
18%

Mivel nagyon bizonytalan vagy a pszichológia nem neked való.


Ha politika és állam akkor valamelyik NKE alapszakot javaslom pld. közig-szervező nemzetközi igazgatás. A közig-szervező onnan még mehetsz gazdasági mesterre is.Az államtudományit azért nem javaslom,mert az csak az állami szférában használható és még az sem látszik, hogy mennyire.


Az is kérdés, hogy a matekkal, hogy állsz mert akkor a gazdasági alapszak.


Emelt érettségi pedig a történelem és/vagy nyelv.

2020. júl. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%
Én ha muszáj lenne dönteni a politikatudományt javasolnám, mert a leírás az nem tűnik olyannak, hogy pszichológia szerintem jó lenne. Bár én ezek közül egyikre se mennék. emelt meg az ami neked megy.
2020. júl. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
Nem kell annyira a pszichológiahoz a biológia, mint gondolod. Ha igazán érdekel a pszichológia akkor lesz motivációd, hogy tanuld a bioszt. Közigazgatási és államtudományi képzésnek semmi köze a politikához. Ezek hivatali munkát adnak, amjnek sokszor köze sincs a politikához. Ráadásul ezek a képesek nem is túl erősek. A piacon kifejezetten versenyképtelenek.
2020. aug. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Melyik piacon? A magyar gazdaságban teljesen piackeptelenek lesznek a közeljövőben a mérnöki és gazdasagi szakok is. A pszichológia meg plane piackeptelen.
2020. aug. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológia hallgatóként mondom, a biológia ugyan szerves részét képzi bizonyos ágaknak, de amennyiben nem neuropszichológus/klinikai pszichológus/kognitív speciálos akarsz lenni, úgy nincs annyira behatóan szükséged rá. Az alapképzésen tanított mennyiség abszolút elsajátítható. Én sem tanultam emelt szinten a bioszt, az első félévem húzós volt, de semmi olyan, amit egy kis türelemmel és tanulással ne lehetett volna megoldani.

Én azt javaslom, hogy nyelvekből (magyar + idegen nyelv) csináld az emeltet. Azok kb. mindenhol megfelelnek a kritériumnak.

2020. aug. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mérnöki szak piacképtelen? Hát ezen már csak mosolyogni tudok kedves 4es :)))
2020. aug. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Pedig ott se egyformák a piacképes mutatók utolsó, van ami jóval piacképesebb. Tényleg van olyan ami nem éri meg annyira. Ettől függetlenül nem igaz amit a 4 es írt.
2020. aug. 1. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!