Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 286 ponttal 280 ponthatárú...

286 ponttal 280 ponthatárú Programtervező informatikus képzésre mennyi esélyem lehet bejutni?

Figyelt kérdés

A tanulmányi és érettségi eredményeim közepesek, az emeltem közepes és nem ér pusszpontot mert egyedül kellett rá készüljek,sosem voltam versenyen, nyelvvizsgára nem volt pénzem és az emeltet is egy barát segített kifizetni, tehát összességében mindenem szar,de az előző néhány év nyomása plusz tízen akárhány éves depresszió pszichológus és pszichiáter, iskolán belüli és magánéleti dolgok ellenére sem lettem öngyilkos, tehát kitartó vagyok,szeretek és tudok is tanulni ha azzal foglalkozhatok amivel szeretek (informatika) nem pedig azzal amit magasabbról letojok mint a verselemzések életrajzok 5ezer évvel ezelőtt történt háborúk után kialakult kereskedelmi útvonalak Putin és bábszínháza között,stb. Versenyekre sose akartam menni ha hívtak se mert "szégyenlős" vagyok piszok hamar zavarba jövök ha versenyről van szó és emberiszonyom is van.


Szóval lenne esélyem vagy inkább menjek arufeltoltonek napi bejelentéssel hogy legalább élni tudjak?

Igen rohadt negatív a nézőpontom jelenleg mert hatalmasabb pofonokat kapok 2 hete folyamatosan mint egész életemben. Bocs emiatt.


2020. júl. 30. 20:39
1 2
 1/12 Metionin ***** válasza:
Ha 280 a ponthatár, az azt jelenti, hogy felvettek annyi embert amennyi a keret és abból az utolsónak volt ennyi pontja. Ha jövőre felvételizel, akkor simán lehet hogy kevesebben jelentkeznek vagy rosszabb eredményekkel és akkor alacsonyabb lesz a határ, vagy ha többen, jobb eredményekkel, akkor magasabb. Ha van még időd, próbálj javítani vmiből vagy csinálni nyelvvizsgát, most visszafizetik az árát úgyis.
2020. júl. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Aug. 9-e a határidő.
2020. júl. 30. 21:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Várjál már rég kihirdették a pontokat, vagy ez pótfelvételi? Ha 280 a ponthatár akkor valszeg nem megy fel, hiszen ment volna lejjebb is csak 280 a minimum, az alá nem is mehet de gondolom nem megy 280 fölé egy ideig. A proginfó nem a legnehezebb de nehéz a kérdés, hogy elvégzed e ha bejutsz. ha 280 volt akkor valszeg 286 al meglesz de ki tudja. Ha ez pótfelvételi ahhoz nem értek, engem felvettek 23 án.
2020. júl. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
92%

Próbáld meg!!!

Osztálytársamat 282 ponttal vették fel ahova menni akart, akkor 280 volt ott a ponthatár.

Esély mindig van.

Ha esetleg nem sikerül akkor addig dolgozol és jövőre megcsinálsz egy javító érettségit vagy C1 nyelvvizsga, akármi.. máris több pontod lesz :)

Hajrá hajrá!

Előtted az élet! Ne 40-50 évesen bánd, hogy mi lett volna HA... vagy miért nem tetted...

Nem tudom, hogy van-e ez levelezőn. Amellett munkát is tudnál vállalni

2020. júl. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bejutni könnyű, bent maradni nehezebb.


Hogy állsz a matekkal. Deriválás, integrálás, lineáris algebra stb.

2020. júl. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#3 pót, rendes eljárást a vírus miatt én is kihagytam és meghagytam a pótfelvételire.

#4 épp ezért örülnék ha sikerülne. sajnos nem úgy sikerül az élet ahogy szerettem volna, a legapróbb dolgoktól a nagyobbakig se. Nem adom fel és köszönöm a bátorítást. B2-tes angolt szeretnék és elkezdeni tanulni franciát is, de úgy, hogy nem vesznek fel sehova sem dolgozni, tényleg egy könyvátortól kezdve takarítón át árufeltöltőig vagy gyakornokig sehova se, különféle "kifogásokra" hivatkozva, az fájó dolog. Már több mint 4 éve tervezem a nyelvvizsgát angolból mert jól megy, a tanáraim is mondták hogy van hozzá érzékem csak egy kicsit többet kellene odatennem magam (ami igaz lehet, mert jónéhány "szabály" az igeidőket illetően fejberúgott mint focista a kamerást).

#5 Ha bejutni könnyű bentmaradni nehéz, és én még be sem jutok, az kellemes dolog lesz :D

Amúgy, ezekkel amiket leírtál: sehogy. Középiskolában nem tanultuk, "majd egyetemen fogjátok". De a középszintű matek érettségim 4 lett és alapon mindig tudtam tartani a 4-es átlagom.

2020. júl. 30. 22:38
 7/12 anonim ***** válasza:
Kérdező olyan vagy mint én a felvételi előtt. Nem lehet előre megmondani de szerintem bejutsz. Ha bejutottál nem mindegy a gimis matek jegyed? Bent vagy és kész, ha keményen odateszed magad elvégezheted. A gimi jegy nem számít ott már semmit. A legjobb amit tehetsz ha elmész rá, már persze ha felvettek és odateszed magad. Rendes felvételikor nem ment a 280 feljebb de az rendes felvételikor volt és nem is progtervezőinfó de remélem téged is felvesznek majd.
2020. júl. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a válaszod.

Meglepő,hogy csak pozitív kommenteket kapok, jól esik. Köszönöm mindenkinek.

2020. júl. 31. 06:10
 9/12 Metionin ***** válasza:
Ha pótfelvételi, akkor szerintem sikerül. Ott már nem szokott feljebb menni a ponthatár. A matek izéket (deriválás, integrálás) tekintve meg én mindig szar voltam matekból mert rossz tanárom volt 10+ évig, érettségin 3-as lettem belőle de egyetemen normálisan magyarázták szemináriumon és megtanultam. Igaz, nem infóra jártam, biztos nem vették olyan szigorúan. De meg lehet tanulni, a koliban is mindig ott matekoztak együtt az infósok, a felsőbb évesek magyarázták az alsóbb éveseknek.
2020. júl. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ez jól hangzik :D
2020. júl. 31. 12:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!