Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szegedre megyek egyetemre....

Szegedre megyek egyetemre. Kollégista szeretnék lenni. Van olyan kolesz ahol megjelölhetem kikkel szeretnék egy szobában lenni?

Figyelt kérdés
viszont mivel 3-an megyünk haverok ezért olyan kollégiumot szeretnék ahol meg tudom jelölni kivel/kikkel szeretnék egy szobában lenni. Vki rendelkezik személyes tapasztalattal? Melyik koleszt ajánljátok? Lehetőleg ne legyen vmi proli lepukkant hely. Előre is köszönöm

#Szeged #kollégium #Választható szobatársak
2020. aug. 2. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
A Móra mint kolli elég jó, ott tudtok a szobákkal is "üzletelni" ki hova kerüljön. Viszonylag felszerelt nem lepukkant. Az Öthalmi még a nagyon jó hely oda nehéz bekerülni, viszonylag kint van a város szélén, de azt mondják az a legjobban felszerelt.
2020. aug. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem minden koliba modulo-n keresztül kell jelentkezni, ott van olyan opció, hogy beírd, hogy kiket szeretnél szobatársnak. Illetve valószínűleg félév elején (vagy akár később) is lehet variálni, ha megismerkedtek az emberekkel és elrendezitek egymás közt, hogy ki hová költözik.
2020. aug. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%

Az Öthalmin meg az orvosis kolikon kívül mind lepukkant. Nem túl nagyok amúgy az igényeim, csak látom hogy a legszebb szegedi koli kb egy szinten van egy egri legócskábbal.

Nem írtad milyen szakos vagy, nincs kari kollégium?

Amúgy általában meg lehet jelölni a modulon szobatársra igényeket, vagy beszélni kell a koli diákbizottságisával, hogy hogy szeretnétek lenni.

2020. aug. 2. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát mivel nem egy karra megyünk mindenképpen karközit kell választani. Eddigi válaszokat köszönöm
2020. aug. 2. 22:07
 5/8 davidusimusu ***** válasza:
79%
A modulo-n keresztül amikor beadod a jelentkezést, ott találsz majd egy részt, ahol ezt az adatot megadhatod. Lehet kérni emeletet, azonos szobát. Általában azért megpróbálják ezeket a kéréseket teljesíteni, de nyilván nem 100%. Nagyrészt attól is függ melyik koliba terveztek menni. Mert némelyikbe nem egyszerű bekerülni. Ezért ha tutira akartok menni, akkor válasszatok olyat, ahová valószínűleg mindenkinek sikerül bekerülni/felvételt nyerni. Károlyiba a legnagyobb esély bekerülni a körülmények és a befogadó képessége miatt. De ha valami jobbat szeretnétek akkor én is a Mórát, Öthalmit javasolnám.
2020. aug. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha valamelyikőtök olyan szakra ment, ahol van kari koli, akkor nem valószínű hogy felveszik karközibe. Olyankor meg sem lehet jelölni más kolit a moduloban.

Én is úgy jártam, hogy egy év után nem bírtam a helyet ahol éltem és át akartam jelentkezni az Öthalmiba. Miután nem sikerült megjelölni, írtam emailt a vezetőnek, aki azt válaszolta, hogy nekem van saját kollégiumom, a karközibe meg csak olyanokat vesznek fel, akinek nincs.

2020. aug. 3. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat
2020. aug. 3. 23:25
 8/8 davidusimusu ***** válasza:
62%
Érdekes, hogy az én válaszomra(5#) sokan negatívat nyomtak és csak 52%-ban hasznos. Miközben már sokadik alkalommal intézem a kolit és csak olyan információt írtam le amely valós. Azért arra kíváncsi lennék miért is rossz a válasz azok szerint akik rányomtak... Így a segítség helyett a kérdező majd azt hiszi false az info.
2020. aug. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!