Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van itt olyan aki egyszerre...

Van itt olyan aki egyszerre két szakot visz? Hogyan viszonyulnak ehhez az ismerőseitek?

Figyelt kérdés

Szóval tavaly elkezdtem egy okj-t, nagyon szeretem de elég gyengének érzem, ezért úgy döntöttem nem húzom tovább az időt és belevágok szeptembertől ennek a szaknak az egyetemi megfelelőjébe is. (Direkt nem írom le, hogy milyen szak, mert anoním szeretnék maradni.)


Kitaláltam mindent, hogy hogyan lesz összeegyeztetve, be tudom megfelelően osztani az időmet, minden ki van tervelve.


Nem várom el egyáltalán, hogy bárki "le legyen nyűgözve" tőlem, de azt sem értem, hogy miért tartják ezt most ennyien furcsának, még azok is akik bátorítottak erre. Tényleg ennyire lehetetlen lesz megcsinálni? Nagyon szívesen olvasok tapasztalatokat, igazából bármit olyanoktól (vagy ismerőseiktől) akik egyszerre tanultak/tanulnak két helyen.



2020. aug. 2. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Inkább az a kérdés,hogy nappali képzésről van e szó, mert ha jelenléti oktatás lesz akkor be tudsz e jarni. Az is kérdés, hogy sok e zh mint az infos szakok és evkozben sojat kell tanulni vagy inkább a vizsgaidoszak a húzósabb. Ha infós szak nem hiszem, hogy kivitelezhető de ha gazdasz akkir sem vagyok biztos. Két fosulis szak konnyebb lenne.
2020. aug. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Levelező lesz az egyetem és nem infós. Várok még válaszokat.
2020. aug. 2. 19:23
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szerintem simán menni fog. Sok sikert!
2020. aug. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Volt barátnőm, aki nappalin végzett egy bölcsész szakot, meg távoktatáson idegenforgalmat párhuzamosan.
2020. aug. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez inkabb csak a barati korodnek furcsa.


Nekem volt ilyen idoszak is:

Egyetemi MA szakpar levelezon, OKJ tavon es mellette teljes ideju munka...


Igy a te verziod még lightos is.

2020. aug. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Milyen okj ra jarsz? Ezzel nem mondanal el olyan sokat magadrol. Meg amugy is ki ismerne fel ennnyirol?
2020. aug. 3. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egy egyetemi mérnöki és bölcsész szakot végeztem átfedésben nappalin, nehéz volt, mert az egyikre állandóan olvasni kellett, a másikra meg feladatokat kiszámolni, de teher alatt nő a pálma. Viszont mindkettővel csúsztam 1-2 évet, mert stratégiailag képtelenség volt kivitelezni az óralátogatás és az egymásra épülő tárgyak miatt, hogy mindent időben felvegyek. Azonban azt sosem értettem, mi abban a jó, ha valaki ugyanabból a tárgyból szerez egy alacsonyabb és egy magasabb fokú végzettséget is párhuzamosan. De mások meg azt nem értették, hogy hogyan tudok két ennyire eltérő dolgot tanulni, mert valahogy az a közhiedelem, hogy az emberek csak egy-egy szakmára születnek és képtelenek megtanulni mást. Pl. rám mérges volt a műszakis évfolyamom, hogy mit keresek ott, ha bölcsésznek is tanulok és hisztériás rohamaik voltak attól, hogy még korrepetálok is diákokat a műszakis tárgyakból. :D
2020. aug. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is most fogok még egy szakot elkezdeni, de a környezetemben meg sokan azt hiszik, hogy akkor az elsőt fogom veszni hagyni... nem is értem. Nekem az egyik táv a másik levelező lesz . Nappalit nem vállalnék be, abból elég egyszerre egy is a sok jelenlét miatt . :D
2020. aug. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Utolso

Mi a kulonbseg a tav es a levelezo kozott?


Bocsi ugy ertelmezem egyikre se mesz nappalin? Mi az oka csak kerdem

2020. aug. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A távnál ugye nem kell ott lenni egyáltalán, a levelezőnél meg péntek délután és szombat egész nap van jelenléti oktatás.
2020. aug. 5. 09:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!