Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Irodalmi Szerkesztő szeretnék...

Sara&Jaeden kérdése:

Irodalmi Szerkesztő szeretnék lenni, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
Ehhez milyen egyetemre kell menjek? Mit ajánlotok? Mennyit kereshetek vele, és milyen nehéz?

2020. aug. 5. 19:15
 1/5 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudsz helyesen írni, nem ajánlom. Csak a tulajdonneveket írjuk nagy kezdőbetűvel. Az irodalmi szerkesztő nem tulajdonnév. Egyébként középiskolai magyar nyelv és irodalom szakos diploma kell hozzá. Keveset kereshetsz vele. Általában írók végzik a szerkesztést, mellékkeresetként, mert ők tudnak magas színvonalon fogalmazni, és nekik jó a helyesírásuk. A "milyen nehéz" kérdésed értelmezhetetlen. Akinek nehéz, annak nem is megy, azt nem foglalkoztatják.
2020. aug. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Mármint középiskolai tanári magyar szakos diploma, bár szerintem így is érthető.
2020. aug. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. 2 éve tanulok emelt szinten magyart, a helyesírásom kiemelkedően jó, egy kérdés alapján ne ítélj el. Több irodalmi pályázaton is részt vettem, és 2-szer is végeztem első helyen, így arra következtetek, hogy értelmezhető és élvezhető az írásom. 2 könyvet írtam eddig, magyar tanárom sokban támogat, mert szerinte sokra vihetem még. Szókincsem is igen magas, expenditívan tanulok, és magyarból előre hozott érettségim lesz, ami ebben a "gyönyörű" országban körülbelül 10-szer ha előfordult eddig. Köszönöm szépen, megvagyok elégedve a helyesírásommal, csak a telefonom autokorrektorrával nem. 😃
2020. aug. 5. 22:31
 4/5 anonim ***** válasza:
33%
Magyartanár egy szó.
2020. aug. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%
Meg vagyok elégedve: az igekötő nem a "vagyok"-hoz tartozik, tehát nem írjuk vele egybe. Ennyit a kiemelkedő helyesírásról.
2020. aug. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!