Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri manapság régésznek...

Megéri manapság régésznek lenni? Avagy mi legyek, ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Szia/sztok!

17 éves lány vagyok pályaválasztás előtt állok.

A nyár folyamán sok minden megfordult a fejemben. Gondolkodtam a:

- gyógypedagógián (azon belül a gyógytornászon)

- óvónőn (kreatív és beszédes vagyok, nem utolsó sorban szeretem a kisgyerekeket)

- orvosin (fogorvos, vagy nőgyógyász, ha az utóbbi akkor szívesen helyezkednék el valami lombik bébi programban)

- jogi kar is megfordult a fejemben, de még véletlenül sem az ügyvéd, inkább az ügyész. Egyedül ebben nem vagyok biztos hogy tetszene, majd megyek nyíltnapokra.

- pszichológián is gondolkodtam, de sokan mondták nekem hogy nem bírnám lelkileg.

- és végül: a régészeten. Rettentően szeretem a történelmet, csak történelmi regényeket olvasok. Tetszik a múlt, a különböző régi korokban élő emberek élete/módja nagyon érdekes szerintem. Láttam dokumentumfilmeket amik arról szóltak, hogy mennyi mindent le tudnak olvasni egy adott csontvázról. Tetszettek ezek a filmek!

Csak egy a baj, hogy azt olvasom mindenhol, hogy ha éhbérért akarok kapirgálni a sárban, akkor tök jó ez a szakma.

Nektek mi a véleményetek erről? Inkább maradjak valamelyik másik hivatásnál amit felsoroltam? Melyik lenne a legjobb külső szemlélőként? Leginkább megélhetés szempotjából. Jó tanuló vagyok, ha van célom azt véghez is tudom vinni. Csak ez a bőségzavar... az hogy minden érdekel és sajnos nálam nem az van, hogy egy irány tetszik. :/ Sokrétű vagyok, ha lehet ezt mondani.😅


U.I.: Bocsi a hosszú szövegért!



2020. aug. 5. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Megéri ? Sose érte meg. Ez egy szenvedély, elhivatottság, mondhatni hobby. Akinek biztos a megélhetése, az bármivel foglalkozhat. Ismerek olyan fogorvosnőt, aki eltartja az amatőr csillagász férjét, mert hát a csillagászat is ilyen "szakma". Magyarországon nemigen van régészre nagy kereslet. De ha elvégzed az orvosit, akkor utána lehetsz kórboncnok, ahol még mélyebb anatómiai ismereteket szerezhetsz és onnan kacsingathatsz a régészet felé, mert a kiásott csontok beazonosításában még akár orvosi ismeretek is segíthetnek.
2020. aug. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ELTE-s vagyok, viszonylag közelről ismerem a régészet szakosokat, mert sokan hallgatnak át a mi óráinkra. Nagyon nem mindegy, hogy a régészeten belül mi felé orientálódsz. Magyarországon szükség van olyan régészekre, akik a magyar történelmi helyszínek/ vagy más helyszínek feltárásához értenek. Viszonylag szerencsés helyzetben vagyunk, hiszen rómaiaktól kezdve törökökig át mindenféle nép volt itt és hagyott itt nyomokat maguk után. Ha itthon szeretnél maradni, akkor érdemes olyan régészeti területet választani, amire lehet itthon kereslet.

Elhelyezkedésnél sokat számít az, hogy milyen kapcsolataid vannak. Az ELTE-n és a Pázmányon is rendkívül kicsi csoportban folyik az oktatás, lehetőséged lesz kapcsolatot kialakítani oktatókkal és leendő kollégáiddal, s ha már ott tehetségesnek mutatkozol, lesznek lehetőségek.

Egyébként ha rákeresel, közigálláson szoktak keresni régészeket, persze nem egy álom a fizetés, de ha ezt szereti csinálni az ember, mit tehet?

2020. aug. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
85%

Ha régész szeretnél lenni, akkor régész legyél.

Tanulj nyelveket és bárhová költözhetsz.


Az én régész ismerőseim külföldön vagy vezető pozícióban nem keresnek rosszul.

2020. aug. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Az antropológián nem gondolkodtál?
2020. aug. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 2 régész ismerősöm van, az egyikük tök mást dolgozik, a másikuk több év benzinkutazás után végre kapott munkát egy múzeumban valamicske közalkalmazotti fizuért. Imádja a munkáját, de nem él belőle meg jól. Én olyat tanácsolnék, amit szeretsz, jól fizet és keresett, sosem leszel vele munkanélküli. Nekem ez az orvosi pálya lett, de elég szívás az egyetem, ha nem akarod ezt eléggé, akkor nem fog menni. Valami más olyasmiben gondolkodj, amiből tudsz élni, mert szép dolog a hivatástudat meg a szenvedély meg az érdeklődés, de kenyeret nem adnak érte a boltban.
2020. aug. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!