Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek Bprof után van...

Szerintetek Bprof után van értelme a mesterképzésnek?

Figyelt kérdés
Utolsó éves vagyok a BME-n, imádom a programozást, szerintetek érdemes Msc-zni vagy elég ha otthon képzem magamat munka mellett? Gondolkozom azon, hogy külföldön vállalnék munkát, (szeretném segíteni a szüleimet) ehhez elég a Bprof vagy muszáj a Bsc/Msc?

#Üzinfo
2020. aug. 7. 14:46
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Mérnökinfós vagyok ugyanerről az évfolyamról, szerintem ehhez nem kell az msc. Inkább képezd magad, a szakmai gyakorlat nagyobb hasznodra fog vállni. Bsc után azt mondanám, hogy nyugodtan csinálj mestert, de bprofosként meg kellene csinálnod egy csomó nehéz bsc-s tárgyat, ami + 1 év.

2020. aug. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy pótolnom kéne dolgokat, meg +1 év, de az egyetemen is nyomják, hogy a Bprof szinte selejt a Bsc-hez képest (mondjuk én nem így éreztem, de nem baj).
2020. aug. 7. 16:19
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire hatalmasak a különbségek, hogy utána a Bprof képzésesnek +1 év pótlása van?
2020. aug. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#3

[link]

2020. aug. 8. 07:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Oh, akkor ez nagyon szépen le van írva. Igazság szerint Bprof alatt megcsinálsz szabadon választhatóban 1-2 alapképzéses tárgyat, utána egyszerűbb lesz az MSc.
2020. aug. 8. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Már a céges kihelyezésem lesz ebben az évben, szóval elég nehéz lenne összeegyeztetni ezekkel a tárgyakkal.
2020. aug. 8. 08:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Szofttech, mi, bsz2, algel, kh2, grafika megcsinálható bejárás nélkül is (komhálon 3 mérésen ott kell lenni), remo gyak azt hiszem 2 hetente van, ott is kb. 4x voltam jelen.

De én még mindig azt mondom, hogy a helyedben nem csinálnám. Persze nem akarlak lebeszélni, szerintem így könnyebb lenne az életem, ha nekem kellene választanom. Nem beszélve arról, hogy a grafikát is meg kell csinálni, az meg meggondolandó, hogy szeretnéd-e magad boldogítani vele :D

2020. aug. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Lehet könnyebb lenne az életem most, de a későbbiekre is szeretnék gondolni.

Később nem tudom mikor tudnék iskolapadba ülni ekkora motivációval.

2020. aug. 8. 19:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem sima mérnökinfóból nem feltétlenül éri meg mesterszakot végezni, pláne nem Magyarországon. Annyi értelme lehet, hogy esetleg a német cégek elvárják (nézd meg a T-Systems álláshirdetéseit e szempontból), de egyébként nem éri meg a befektetett idő és karrier-veszteség. Mesterszakot szerintem érdemesebb inkább külföldön, akár teljesen online végezni és valamilyen specializált területen (cybersec, data science, ML/AI, big data, data engineering stb. stb. témakörökben). Csak elvesztegetett idő a magyar oktatási rendszerben informatikát tanulni.
2020. dec. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!