Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia alapszakot van...

Pszichológia alapszakot van értelme párosítani egy gazdasági alapszakkal?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék pszichológia mesterre menni, ezért keresem az alternatív lehetőségeket. Mindenképp gazdasági területen képzelem el magamat. Emberi erőforrás tanácsadó mesterre mehetnék pszichológia alappal, de nem ad közgazdász végzettséget. Jobban megérné inkább egy másik alapszakot végezni, ami azt ad? Pl kereskedelem és marketingre gondoltam

2020. jún. 27. 22:02
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
Nincs. A pszichológia alapszak viselkedéselemzői papírt ad, ami pont semmire nem elég. Idő és pénzpocsékolás.
2020. jún. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Van. De ahhoz Nyugat-Európába vagy Amerikába kell menned mesterszakra. Itthon mindenképpen fejezd be a pszicho mesterképzést. Ezt amúgy van értelme gazdasági szakkal (például marketinggel) kombinálni, a lányom így tolja (ELTE pszicho mester + BCE kermark).
2020. jún. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem, amit keresel, az a vezetés és szervezés MSc (ELTE GTI). Közgazdász leszel, tanulsz is majd mindenféle gazdasági tárgyakat, de az emberek és szervezetek menedzselésén lesz a hangsúly.

Nem leszel lemaradva semmiben, hogy nem gazdasági alappal mész: én mérnökinformatikus után csináltam, és nem volt probléma teljesítenem egyik tárgyat sem.

Van négy specializáció, amiből kettő gazdasági (egy "soft" és egy "matekos") és kettő pszichológiás ("leadership" és "HR").

2020. jún. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolsó kettőnek köszönöm a választ!


#2-es: Itthon szeretnék mesterszakra menni, épp ezért keresem az alternatívákat. Nem nagyon van kedvem pszichós mesterszakra menni, inkább gazdasági irányban mennék majd még mesterre. A lányod milyen szakirányos pszicho mesteren?


#3-as: Igen, szemezgettem már vele. Az a nagy problémám, hogy nem fognak felvenni, mert nincs elég kreditem bizonyos területeken, ami a felvételihez szükséges. Te milyen specializációs voltál?

2020. jún. 28. 17:53
 5/7 anonim ***** válasza:
78%
Lányom kogos. Teljesen mindegy, milyen szakirányra mész, a lényeg, hogy meglegyen a mesterszak (mivel csak akkor leszel hivatalosan pszichomókus). Egyébként ha gazdasági vonalat is szeretnél, járhatsz MBA-re, vagy a Corvinus HR szakára. Hosszú az emberi élet, ma már nem ér véget a tanulás az egyetemi mesterszakkal. Az első diploma “csak egy dolog”, ugyanakkor fontos, hogy ha pszichológiát tanulsz, tényleg vidd el a mesterszakik. Jó ötlet még az elte Survey statisztika mesterszakja is [ha jó vagy statból].
2020. jún. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
68%
#1 na ez történik mikor valaki olyan szól hozzá egy "tanulással" kapcsolatos dologhoz, aki tanulatlan mint a büdös élet.
2020. júl. 5. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#5-ös: munka és szervezetpszichológia nem is lenne rossz hozzá, csak nem tudom ki mennyire kerül be ahova szeretne. Én le halnék ha kogra kéne mennem, mert nagyon utálom :D a statot annyira nem szeretem, hogy elmennék survey statisztikára
2020. júl. 8. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!