Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tanuljak, ha csendes,...

Mit tanuljak, ha csendes, visszahúzódó, szerény, félénk stb. személyiség vagyok?

Figyelt kérdés
Alapvetően nem tartanám ezt annyira fontos szempontnak, mert én saját magam nem élem meg hátránykényt és nem érzem úgy, hogy hátráltatna vagy egy pályára alkalmatlanná tennének ezek a tulajdonságaim. Ugyanakkor egész életemben ezzel csesztetett mindenki, és mást sem kaptam csak azt, hogy emiatt ez és ez nem megy, erre és erre nem vagyok alkalmas, ez és ez nem nekem való stb. Nyelvszakra járok és eddig szerintem még nem volt olyan tanárom, aki ne szólt volna be valamit azért, mert nem vagyok elég aktív az órán, nem beszélek eleget, nem vagyok elég hangos, nem vagyok elég impulzív stb., stb. Tulajdonképpen mindenkitől csak ilyen kritikákat kapok, sokan kb. utálnak, többektől megkaptam, hogy nem erre a szakra való vagyok és igazából ettől már kezd elmenni a kedvem. Azért jelentkeztem erre a szakra, mert ez érdekelt és szeretem is, de tényleg csak minimális pozitív visszajelzést kaptam és túlnyomórészt inkább negatív élményeim vannak. Már magam is kezdek elbizonytalanodni.
2020. aug. 9. 16:08
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az a fontos, hogy szereted azt a szakot. Olyant tanulj amit szeretsz, mert különben csak szenvedés az egész. A többiek mint mondanak az nem számít. Én is csendes, visszahúzódó diák voltam középiskolába, mikor informatikát tanultam lányként. Megaláztak folyamatosan/kipróbáltak utálni, de végül nem jött nekik össze és csak én mentem egyetemre az 5 fő közül.(Mindenki tovább akart tanulni, csak nem úgy jött össze a dolog a fiúknál) :)


Ha szeretnél pozitív véleményeket(ha fontos neked ez[nem mindenkinek az]) akkor muszáj lenne nyitnod feléjük egy minimális szinten. (Pl aktívabb lenni egy kicsit órán, probálj beszélni pár diákkal) Ha csöndben ülsz egész nap akkor nem tudják elhinni, hogy téged érdekel és szeretnéd csinálni. Ez csak azt sugallja, hogy te kényszerből vagy ott és nem is akarsz velük lenni.

2020. aug. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, nekem fontos lenne, hogy kapjak pozitív visszajelzéseket is, mert az sokat segítene. Már abban sem vagyok biztos, hogy ez tényleg nekem való vagy úgy egyáltalán megy-e, vagy csak az időmet vesztegetem. A többiekkel nincsen semmi bajom, a tanároktól kapom a negatív megjegyzéseket. Valaki órán veszekszik velem, hogy ez ide kevés, nem elég, többet kellene beszélni stb., más pedig meg akar buktatni, vagy csalással és puskázással gyanúsít. A jegyeim nem rosszak, viszont pozitív visszajelzést vagy dicséretet, elismerést eddig egyáltalán nem kaptam.
2020. aug. 9. 17:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!