Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan lehetnék műveltebb?

Hogyan lehetnék műveltebb?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és sajnos elég műveletlen. Nem tartom magam ánblokk hülyének, csupán vannak dolgok amiket nemtudok, pedig alap lenne. Például hogy Jézus mikor született, a rendszerváltás az egészen pontosan mi, nyilván van fogalmam róla, meg hallottam, de konkrétan megfogalmazni nem tudom. Szeretnék művelődni egy jó ideje, suliban töriórán próbálok figyelni, de nem tanulunk ilyeneket. Például a francia forradalomnál mindent tanultunk, a legapróbb részletekig csak azt nem hogy pontosan miért tört ki, és mikor volt. Nyilván ezt azért csak tudom, azért mert utánanéztem, de nagyon sz@r tanárunk van vagy nemtudom, mert a könyvben sem írnak semmit. Szabadidőmben is, meg most nyáron is kölcsönkértem a 11. és 12. osztályos törikönyveket a sulinkból, de csak száraz 300 oldal van semmitmondmó hülyeségekről, semmi olyan amit tudni kéne. Lehet mondani hogy ott az internet, de nekem olyan rossz hogy egy műveletlen paraszt vagyok, és nem akarok az lenni, de nemtudom a módját hogyan tanulhatnék ilyeneket.

2020. aug. 10. 15:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Iratkozz fel a


mult-kor történelmi portál hírlevelére

az Index Ma is tanultam valamit blogjára

a Facebookon a Budapest régi képeken csoportba.


Voilá. :)

2020. aug. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
100%
Kérdezd meg a szüleidet.
2020. aug. 10. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nézz sok dokumentum filmet olyan témákban, amik érdekelnek. Ha beszélsz angolul, a youtube tele van velük, bármilyen témával kapcsolatban találsz informatív és érdekes videókat.
2020. aug. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kezdésnek pl. az "ánblokk" az en bloc :D

Olvass sokat, többféle könyvet, és jönni fog a tudás.

2020. aug. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
51%
Nem tudod hogy jézus mikor született 17 évesen??? És eddig ezek még nem jutottak eszedbe??
2020. aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!