Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosisok! Mi a véleményetek...

Orvosisok! Mi a véleményetek a szakmáról?

Figyelt kérdés

Előnyéi, hátrányai?

Nem csak az orvosira gondolok elsősorban, bármiféle egészségügy jöhet;)



2020. aug. 11. 13:00
 1/5 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem szakma, hanem hivatás, elkötelezettség.
2020. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Részletkérdés
2020. aug. 11. 14:00
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Elsőnek igaza van. Ha nem úgy godolsz rá, mint egy hivatás, vagy életed értelme, nem fogsz sokáig pályán maradni. Ez nem csak egy szakma.


Előnyei: beteg embereken segíthetsz

Hátrányai: rengeteg felelősség, állami szférában kritikán aluli munkakörülmények, alacsony fizetés, napi szintű megalázás, fenyegetőzés mind a professzorok, mind a betegek részéről, stressz, kötelező ügyeletek.


A hátrányok ellenére megéri, nem is tudnék mást elképzelni magamnak. Természetesen a hàtrányok közül a legtöbb külföldön nem létezik, ott szakmailag és társadalmilag is megbecsülik az embert sokkal magasabb fizetésért. Nincs olyan, hogy bejön egy "beteg" köszönés nélkül a rendelésedre, teljesen elhanyagolva, gyógyszereit nem szedi (miért is tenné?), esetleg részegen, és csak annyit dob oda hogy: "rendbe kéne tenni". Természetesen felváltva fenyegetőzik, hogy kiknek jelent fel, ha nem lesz makkegészséges 5 perc múlva ... :D

2020. aug. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 persze aki benne van annak hivatás, viszont én másikban vagyok szóval nekem még szakma:3
2020. aug. 11. 15:36
 5/5 A kérdező kommentje:
Az előző elég furcsára sikeredett, szóval azt akartam hogy mivel nekem más szakmám van, én arra tekintek úgy mint hivatás
2020. aug. 11. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!