Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvostanhallgatók véleményére...

Orvostanhallgatók véleményére lennék kíváncsi. Mit gondoltok, szeptembertől a májusi érettségiig magánórákkal lehetséges felhozni a tudásom egy emelt kémia és emelt biosz érettségi szintjére kb 0 szintről? Kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Szeptembertől leszek 12.-es, és egész eddig nem tudtam milyen irányban tanuljak tovább.

Kémiát egy éve nem tanulok, bioszt is csak középszinten, egyiket se vettem fel faktnak 11.-ben.



2020. aug. 1. 00:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

A többi érettségi között nehéz lesz, de nem lehetetlen. Rá kell feküdni, foglalkozni kell velük, már mától is, amíg nem kezdődik el a suli. Nem lehetetlen, de sokat kell velük foglalkozni.

Kémiából ha kell több segítség, privátban keress, tudok segíteni bármiben, ami kémia.

2020. aug. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de a kémia számolásokat kezdd el már ma!
2020. aug. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehetetlen, de nagy önfegyelem kell hozzá. Anno én is így csináltam, de előrehozott érettségit tettem, tehát a többi tárgy nem volt ott tölteléknek. Ahogy kettes írja, a helyedben már ma elkezdeném, de minimum részletes tervet írnék az évre.
2020. aug. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak magamból tudok kiindulni, nekem így nem ment volna. Viszont mindenképp vágj bele, nyomjad, mert ha elsőre nem is sikerül, második próbálkozásra tuti felvesznek.
2020. aug. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ebben a helyzetben voltam és hónapokkal érettségi előtt elértem azt a szintet amivel már biztos voltam abban, hogy menni fog. Nehéz lesz, de ne add fel ha igazán ezt akarod, mert akkor bánni fogod utána. Sok sikert, kitartást.
2020. aug. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén nekem nem ment volna, főleg a többi tárgy mellett, plusz a szokásos 12.-es programáradat mellett. De ez ne tántorítson el, tényleg írj egy tervet, aztán ugorj neki még ma. És mindenképpen próbáld meg májusban, sikerülhet. Kitartást!
2020. aug. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyéntől függ, változó, hogy ki mennyire gyorsan tanul és mennyire áll rá az agya a kémiára/bioszra (és hogy mennyi időt kell töltenie a többi érettségi tárggyal), de mindenképpen próbáld meg, nem veszíthetsz semmit. Ha esetleg jövőre nem sikerülne, utána már elég jó esélyekkel indulsz.
2020. aug. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
Hello, én nem járok és nem is jártam orvosira; vélhetően nem is fogok, nem nekem való; csak annyit mondanék,hogy akár esetleg először, amikor a májusi érettségi van; csinálgass meg középszintű érettségiket; tehát akár lehet az összes érettségid középszintű is (akár kémiából/biológiából, akár más tantárgyból) ; és akkor szeptemberben pedig megcsinálod az emelteket. Tehát arra gondolok, hogy akár lehetséges lenne olyat is, hogy először biztosra mész; megcsinálod a kis kék érettségibizonyítványt; és utána meg elmész kövi félévben az emeltekre. De én arra gondolok, hogy talán nem lehetetlen; bár nem ismerem az alaptudásodat; és a készségeidet. De talán te tudhatod ezt érezni, hogy menynire menne; az is lehet , mint írták, hogy ez egyénfüggő. De szóval lehet, hogy először legyen meg biztosra a kis kék bizonyítványod; és utána pedig majd emeltezel; de ha gondolod, ha úgy érzed,hogy bírod; akkor megcsinálhatod egybe is.
2020. aug. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
Nehéz lesz, de kellő szorgalommal, kitartással sikerülhet. Viszont minden nap fogalkoznod kell vele, csak úgy működik. Ha esetleg lecsúszol pár ponttal, ne csüggedj, a hallgatók közül sokan kihagynak egy évet egyetem előtt (én is anno), és semmivel sem leszel tőle kevesebb. Sok sikert és kitartást!
2020. aug. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%

Nekem biztos nem ment volna így.


Azért én is lenyomom a sablon szöveget.

" hajrá, meg tudod csinálni, képes vagy rá, ne add fel, önfegyelem".


Komolyra fordítva a szót, ha a realitás talaján maradunk, nem hiszem hogy sikerülni fog.

2020. aug. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!