Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus szakról mi a véleményetek? (ELTE, SZTE, DE)

Figyelt kérdés
Jövőre szeretnék programtervező informatikus szakon továbbtanulni, az ELTE, SZTE és a DE jöhet szóba. Aki ezek valamelyikén tanul kérem írjon pár mondatot az adott egyetemről, szakról, legfőképpen a programozás színvonala érdekelne. Az ELTE-ről azt olvastam több helyen, hogy kissé elavult a tanítás (ez nem tudom mennyire igaz), de sajnos a másik két egyetemről nem sok infót találtam. Előre is köszi a válaszokat!

2020. aug. 12. 00:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A papír jó, diploma szükséges, azonban programozni magadtól fogsz tudni megtanulni. Szóval sok gyakorlás, videók, stb.


Hajrá!

2020. aug. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, a másik kettőn sem a legfrissebb a tananyag és azt is tudni kell, hogy az egyetemen nem fognak megtanítani programozni (egyiken sem), azt magadtól kell és csak nagyon az alapokat magyarázzák el.
2020. aug. 12. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A magyar IT oktatás laza 10-15 évvel van legalább lemaradva.

Nem a fenti intézményekben tanukok, viszont a Elte, Bme, Óbudai jegyzeteit használom én is a prog tanuláshoz, van valamekkora rálátásom.

Nem az egyetemen, hanem a saját hozzáállásodon fog múlni, mennyire tanulsz meg programozni pl. Rajtad múlik egyedül. Az egyetemen max útbaigazítást tud adni, nem gyakorlati tudást.

2020. aug. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 GnukiThePro ***** válasza:
100%
DE-n a mostani tantervben kevesebb a matematika/nem olyan száraz. A gyakorlati jegyekre (évközbe szerzed a jegyet ZHval nem vizsgaidőszakba) van orientálva a képzés alig van vizsga. Programozni nem igazán fognak megtanítani. A bevprog prog1 és 2 tragikus triász rengeteg embernek elveszi a kedvét. Azokon kívül szerintem nem olyan rossz.
2020. aug. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az előzőekhez még annyit tennék hozzá hogy kb a legjobb dolog az egész képzésben a szakmai gyakorlat. Úgy viszik a cégek a gyakornokokat mint a cukrot, minden félévben van állásbörze (már amikor nincs járvány...), sőt még külsős cégek által oktatott kurzusok is. Ez kb a legjobb az egészben, tanulás mellett dolgozhatsz is akár rész- akár teljes munkaidőben, és sok esetben már van is egy tuti helyed diploma utánra. Az árnyoldala ennek viszont az, hogy éppen emiatt friss diplomával nehezebb bárhova bekerülni, mert minek keresnének juniort ha gyakornokok százai közül válogathatnak, akiket kb kiképeznek maguknak és a tanulmányok végeztével fel is vesznek teljes állásba, mindezt sokkal olcsóbbért mint ha reszkíroznának egy frissdiplomással akit nem ismernek és vagy jó munkaerő lesz vagy nem.
2021. jan. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!