Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy működik a magántanulás?...

Hogy működik a magántanulás? Milyen gyakran vannak vizsgák?

Figyelt kérdés

Most megyek 12. osztályba, és szeretnék magántanuló lenni. Különösebb ok nincs, egyszerűen szar az iskola. Már most is különtanárokhoz kell járnom, órán kb. nem csinálunk semmit, mindenki alszik. Eddig minden sulimban a diák volt a hibás a rossz jegyekért, itt már a szülők is rájöttek, hogy a suli. Egy tanárt le is váltottunk szülői erővel, a másikat nem sikerül(amúgy 2 tanáron kívül az összeset le kellene, de nincs utánpótlás, mert ők is szarok). Viszont az a gáz, hogy szinte mindenből kettesre állok, pedig a különtanáraim szerint jól tudom az anyagot. Csak angolból vagyok jó, abból van nyelvvizsgám, és előrehozott emeltszintűm is.

Amúgy az igazgató szerintem megengedné, 2 gyerek is magántanuló lett.

Főleg az érdekelne, hogy milyen gyakran vannak a vizsgák. Félévente ? Mert sokkal egyszerűbb lenne, ha havonta bemennék, minden tantárgyból írnék egy dogát/felelnék, így nehezebb bukni, és jobban be is tudom osztani az időmet. Ha csak félévente van, akkor az év végén véletlenül elcseszem, és annyi :S


2010. aug. 4. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak év végén van + pótvizsga.
2010. aug. 4. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Vizsga félévkor és évvégén van. Ha magántanuló vagy, akkor nem kell bejárnod az órákra, de te dönthetsz úgy hogy mégis bejársz. Azt írtad van 2 normális tanárod, az ő órájukon legyél bent, a többi órát meg csak heti egyszer látogasd, hogy tudd hogy hol járnak az anyaggal. Ezek a vizsgák nagyon nagy részt a tanártól függnek, így ha megtudják hogy azért leszel magántanuló mert nem vagy elégedett velük, akkor hiába tanulsz úgyis lehúznak vizsgán. Akkor van esélyed ha jó a viszonyod a tanárral és vizsga előtt odamész hozzá megkérdezni hogy miből várható számonkérés.
2010. aug. 4. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hát, a 2 jó tanárhoz való bejárás már nem esélyes. Az egyiknek 2 éves tantárgya van, ami idén letelt. A másik az angol, amiből már megvannak az osztályozóim, szóval már nem kell rá bemennem.
2010. aug. 4. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!